Väärtusinvesteerimisest tänapäevases võtmes

 

Aktsiaturud on pidevas muutuses, eriti käesoleval sajandil. Vastavalt sellele tuleb kohandada ka investeerimisstrateegiaid, mis on kunagistele ajaloo edukaimatele investoritele edu toonud.

 

Kuigi põhiprintsiibid on samad, kirjutab Marcus Hernhag oma raamatus „Leia maailma parimad aktsiad“ väärtusinvesteerimisest tänapäevases võtmes, mis toob edu ka praegustele investoritele.

 

Hernhag lähtub oma raamatus ajaloo ühe edukaima investori Warren Buffetti strateegiast, kes on omakorda õppust võtnud väärtusaktsiate filosoofia isaks peetud Benjamin Grahamist. 1930. aastal nägi Grahami strateegia ette mitmeid printsiipe, mida ta vastavalt turukeskkonnale ja poliitilistele sündmustele igal kümnendil kohendas. Neist olulisemad hõlmasid peamiselt aktsia hindamist võrdluses aastatulu ja omakapitaliga, mida Buffett hiljem kohandas ja edasi arendas.

 

Ka Hernhag usub, et ükskõik millist investeerimisstrateegiat tuleb kohandada, eelkõige endale ja oma elule sobivaks. Sealjuures tuleb arvesse võtta, kui palju sul on aega, huvi ja teadmisi, ning kuidas mõjutab sind aktsiaturgude psühholoogia.

 

Millise strateegiaga kukkumist pehmendada?

 

Nii nagu ka pealkiri ütleb, on raamatu peamiseks mõtteks anda lugejale aimu, kuidas leida üles maailma parimad aktsiad. Hernhag peab selleks osalust edukas ettevõttes, mis loob aktsionäridele piisavalt väärtust ning mille puhul ei ole aktsiahinda tuleviku oodatavat väärtust veel täielikult sisse arvestatud. Ta peab silmas neidsamu igavaid aktsiaid, mis üle spekuleeritud rakettide kõrval esmapilgul kahvatuvad. Pikas perspektiivis hoiavad esimesed rohkem väärtust ja pakuvad paremat kogutootlust. Seda eelkõige börsikrahhide ajal, mil aktsionäridele makstavad dividendid aitavad kukkumist pehmendada.

 

Kuigi teoreetiliselt võib ka odavaid kasvuaktsiaid liigitada väärtusaktsiate hulka, on traditsiooniliselt olnud väärtusaktsiad suurtel ja turvalistel firmadel, millel on tugevad tooted ja teenused, et pidada vastu kõikvõimalikele oludele. Esmapilgul odav kasvuaktsia võib turulanguse ajal veelgi odavamaks kukkuda. Tänapäeval pole need liigitused enam aga kivisse raiutud ning levima on hakanud ka kombinatsioon väärtusaktsiast ja kasvuaktsiast.

 

Millele tähelepanu pöörata

 

GARP (Growth at a Reasonable Price) puhul on oluline leida ettevõtted, mis on viimasel viiel kuni kümnel aastal suutnud oma kasumit stabiilselt kasvatada, kuid mille väärtus on mõistlikul tasemel. Kuigi kasumi kasvu suhtarvu vaatamine on selliste ettevõtete puhul oluline, soovitab autor pika perspektiiviga investeerimisel kõikvõimalikud suhtarvud pigem teisejärguliseks jätta ning keskenduda aktsiatele, mis suudavad kõige rohkem väärtust luua.

 

„Leia maailma parimad aktsiad“ annab lugejale selged juhised, kuidas kõige rohkem väärtust loovad aktsiad turult üles leida, hoidudes samas väärtuslõksudest ja edukate investorite tehtud vigadest.

Hind klubis: Hind poes:

Väärtusinvesteerimisest tänapäevases võtmes

Väärtusinvesteerimisest tänapäevases võtmes

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).