Tee Iseloomuni_Hede Kerstin Luik

David Brooks jutustab silmapaistvate ajalooliste tegelaste lugude kaudu sellest, kuidas targa südameni jõutakse eluaegse järjekindla pingutuse abil.

Inimesed, kellest ta räägib, pole tingimata vooruslikud, küll aga on nad kasvatanud tugeva iseloomu. Brooks annab küllaga mõtteainet elu terviklikkuse teemal, näidates, kuidas luua seesmist sidusust.

 

Eeskuju on parim õpetaja. Sisemine areng toimub kõige kindlamini avatud südamega, kui puutume kokku inimestega, keda imetleme ja armastame. Eeskuju on parim õpetaja, see paneb meid nii teadlikult kui ka alateadlikult oma elu muutma. Eeskuju kaudu annab tark inimene edasi oma elu terviklikkuse. Nii ongi meie peamine töö olla pidevalt omaenda elus hoolivuse ja süvenemise eeskuju. Parim elu on suunatud kasvavale hingesuurusele. Rõõm, tänutunne ja rahu käivad sellega loomuldasa kaasas.

 

Seesmise terviklikkusega inimesed on rahulikud, vaoshoitud ja kindlad. Neis on kaalukust ja stabiilsust. Selleni pole nad jõudnud konfliktide ja väljakutseteta – pürgimine küpsuse poole on aidanud neil jõuda teatud sügavusele. Nii on nad veidi lähemal elu põhiküsimuste vastustele. Sügavad suhted heade inimestega aitavad igaüht seesmise sidususe suunas.

 

Tee iseloomuni algab inimloomusest arusaamisega. Me kaldume loomupäraselt olema liialt enesekindlad, isegi isekad. Kaldume end nägema maailma keskpunktina, justkui tiirleks kõik ümber meie. Iseloom kujuneb seesmise vastasseisu tulemusel, pidevalt sellesse panustades.

 

Tarkus algab epistemoloogilisest tagasihoidlikkusest, ütleb Brooks. Maailm on mõõtmatult keerukas. Inimese mõistmisvõime on piiratud ja me ei hooma täielikult isegi oma vaimu alateadvuse sügavikke. Tagasihoidlik inimene mõistab, et tarkus ei tähenda teadmisi. Tarkus kerkib välja intellektuaalsete vooruste kogust. Brooksi jaoks tähendab tarkus mõistmist, kuidas toimida, kui puuduvad täiuslikud teadmised.

 

Brooksiga neil teemadel kaasa mõeldes suureneb tõenäosus, et meie elamisoskus paraneb ja välised pürgimused leiavad tasakaalu seesmiste püüdlustega. Ja seejuures – iseloomu ei ehitata ainult raske töö ja karmusega. Seda ehitatakse eelkõige pehmelt, armastuse ja rõõmu abil. On väärt teha sellest oma igapäevatee.

 

Hind klubis: Hind poes:

Tee Iseloomuni_Hede Kerstin Luik

Tee Iseloomuni_Hede Kerstin Luik

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).