Süvenemine_risto sulu

Me saame rohkem tehtud, kui keskendume katkematult kõige tähtsamale

 

Miks me teeme seda, mida oleme alati teinud? Lihtsam on minna kergema vastupanu põhimõttest lähtudes sama teed.

Püsikoosolekud, kiire e-kirjadele vastamine ja ootamatult sisse sõitvate tööülesannete lahendamine jätavad mulje, et oleme hõivatud, kuid teadmustöötajate töö tegelik väärtus on ebaselge ning see muudab töö pinnapealseks ja vähe produktiivseks.

Cal Newporti uues raamatus „Süvenemine. Edule keskendumine hajusas maailmas“ on teaduslike uuringute ja paljude isiklike eluliste näidete abil lihtsalt ja praktiliselt ära selgitatud, miks midagi tõeliselt väärtuslikku saab maailma luua süvenenud tööga, mis vastandub pinnapealsele tööle.

 

Meie aja kõige suuremad geeniused ja produktiivsed loomeinimesed on olnud struktuursed ajakasutajad.

 

Minu silmis toob see raamat tagasi terve talupojamõistuse, mis on vahepeal ärikultuuris hajunud. Märkasin, et vaatasin lugedes tagasi oma elus ette tulnud tööolukordadele ja raamatu kontekstis loodud kõrvalpilk tõi esile palju naeru. Digitaalsed töövahendid võivad teha meie elu kergemaks. Sellegipoolest võiksime enne mõne töövahendi kasutamist esitada endale küsimuse, kas see on parim selle konkreetse ülesande sooritamiseks? Kui palju aega kuluks värskelt ülikooli lõpetanud inimesele selle ülesande selgeks õpetamiseks? Kui vähe, siis on tegemist pinnapealse tööülesandega. Selliseid järelemõtlemise kohti pakub raamat suurel hulgal.

[read]

Süvenemine nõuab oma aja kaitsmist

Süvenenud töötamine nõuab aja planeerimist ja vastutuse võtmist selle aja kaitsmise eest ning aitab seega leitud selguse abil kindlasti parandada teadmustöötajate tööviljakust. Me saame rohkem tehtud, kui keskendume katkematult kõige tähtsamale. Seda tõestatakse raamatus korduvalt huvitavate paralleelide ja näidetega. Struktuur võimaldab pühenduda ja alles siis on võimalik kasutada piiritut loovust. Meie aja kõige suuremad geeniused ja produktiivsed loomeinimesed on olnud struktuursed ajakasutajad.

Olen kuulnud, kuidas paljud noorema ja vanema põlvkonna inimesed otsivad tööl tähendusrikkust, teisisõnu tähendusrikast tööd. Cal Newporti raamatust võite leida salavõtme – viisi, kuidas muuta iga töö tähendusrikkaks.

[/read]

Hind klubis: Hind poes:

Süvenemine_risto sulu

Süvenemine_risto sulu

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).