süvenemine_porval

Digiagentuuri Lavii turundusstrateeg

 

Sa oled sõltlane nagu mina

 

Mida te endale uuel aasta algul lubasite? Süüa tervislikumalt ja jõuda rohkem trenni? Säästa rohkem raha? Keskenduda rohkem endale? Lugeda rohkem? Leida uusi sõpru? Aga äkki lubaks suuremat keskendumist (töös)?

See teeks ka paljude teiste lubaduste elluviimise lihtsamaks. Ma räägin oma loo, elust enesest. Kas olete Facebooki või Instagrami uudisvoogu kerinud kauem, kui plaanisite? Ja üldse tahtsite telefoniga tegelikult ju midagi muud teha, eks ole? Mitu korda enne magama jäämist te oma e-kirju vaatate? Automaatselt vajutate äppe, kas pole?

Võib ju väita, et see ongi uus maailm. Aga kas ikka on? Otsustasin sellele uuele normaalsusele 2017. aasta lõpus väikese väljakutse esitada. Tajusin, et olen sotsmeedias liiga kaua ning haaran liiga tihti telefoni, et vaadata, mis seal toimub. Kõige valjem häirekell kõlas siis, kui avastasin, et töötegemist kattevarjuks tuues valetan juba iseendale ja väikesele pojale, et sotsmeedia jaoks rohkem aega võita. Oli aeg sellele lõpp teha.

[read]

Sotsiaalmeedia paast

Kuna 2017. aasta varatalvel oli mul plaanis Eestist kolm nädalat eemal olla, tundus see aeg väljakutseks igati hea: kolm nädalat sotsiaalmeedia ja e-kirjadeta. Võõral maal basseini ääres istudes kuulasin Cal Newporti raamatut „Süvenemine“ ning selle raamatu autor soovitab täpselt sama – sotsiaalmeedia paastu. See on raamat, mida peab lugema. Sellel on suur tõenäosus tuua arusaam, mille najal muudate oma elus asju ümber.

Mis siis juhtus? Juhtus see, et nüüdseks olen juba aasta olnud sotsiaalmeediast mitte küll täiesti, aga suurel määral eemal. See on andnud mulle tagasi rohkem ennast. Ma teen asju seepärast, et need mulle meeldivad. See võimaldab mul luua põhjalikumalt ja sisukamat väärtust.

Soovitan kõigile 1-, 2- või 4-nädalast sotsiaalmeedia paastu. Usun kindlalt, et sotsiaalmeedia vähendamine parandab ka teie süvenemist, aitab olla rohkem kohal, olla päriselt sõprade jaoks olemas, leida rohkem vaba aega (mida sellega peale hakata, on juba teie otsustada) ning vähendada stressi. See on tõestatud, et Facebook teeb meid õnnetumaks, kadedamaks ja eluga vähem rahulolevaks. Selle kohta on leida juba piisavalt uuringuid.

 

Mis oleks, kui lubaks endale 2019. aastaks keskendumist? Minu praktilised nõuanded selle saavutamiseks.

  • Võtke lugeda Cal Newporti raamat „Süvenemine“.
  • Eraldage endale aega ja ka ruumi, et süvenenult tööd teha.
  • Pange keskendumise ajaks telefon silme alt ära ja hääletuks.
  • Logige välja Facebookist ja Skype’ist ja märgake, kui automaatselt taas sisenete.
  • Blokeerige Facebooki uudisvoog.
  • Paluge kolleegidel end mitte segada ja tehke tööd kõrvaklappidega.
  • Mõõtke oma aega (nt Toggli abil) ja näete, kui palju suudate järjest süveneda. Süvenemist saab treenida nagu jooksmist. Alguses suudate vähem, hilje[m rohkem.

[/read]

Hind klubis: Hind poes:

süvenemine_porval

süvenemine_porval

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).