Suurepärasuse kasvatamine_Rauam

“Suurepärasuse kasvatamine” on mõeldud peamiselt neile, kelle ees seisavad organisatsiooni kasvatamise väljakutsed. Lähtudes üldisest arusaamast, et rohkem on parem, püüab iga progressiivne organisatsioon enda häid külgi arendada ja suurepäraseid omadusi paljundada. Ja kiiresti. Meil Eestis tõeliselt kiireid ja suuri arenguid napib, kuid areng on areng ja iga mätta otsast vaadatuna saab midagi ära teha, et õnne oma õuele lähemale võluda.

Kasvatamine ainult sarnaste tegevuste kopeerimise abil ja seeläbi edu saavutamine on paljudele illusioon. Suurus muutub üsna kiiresti probleemiks.

 

Teooria ja praktika ühes valemis

Kuigi tänapäeval võib eduteemalisi mõttearendusi kirjutada igaüks ja igaühe näitel ning kõik nad on õiged, on selle raamatu autorite puhul tegemist siiski oma valdkonna raskekaallastega, kes on aastakümnetepikkuse teadusliku töö ja päriselu juhtumid kõik ühte valemisse kokku pannud. Selle juures on paljud mõtted ühest eduloost kaugemale mõeldud, nagu näiteks vana laienemise probleemi „üks suurus sobib kõigile” arendamine katoliiklikuks ja budistlikuks lähenemiseks.

Raamatus külluslikult esinevate värvikate lugude ja pika­ajalise teadusliku töö tulemusena seatakse korda praktiline tööriistakast igas suuruses organisatsiooni kasvuraskuste raviks. Justkui hoiatavalt on enamik näidetest ainult edulood, neid on palju ja kõik ei ole ehk meie kontekstis kasutatavad. Kohati hakkavad autorid ennast kordama, seepärast on lugemine lihtne ja paneb ehk liiga ruttu lehti keerama, kuid samas on näidislood raamatu eri osades oskuslikult omavahel seotud. Need, kelle jaoks ameerikalikud näited edukogemusest lugemise venima panevad, võivad neid oma äranägemise järgi vahele jätta ning keskenduda raamatu selgepiirilistele väidetele: kuidas keerulisi protsesse tupikust mööda juhtida, kuidas traditsioonilisi väljakutseid eba­traditsiooniliselt lahendada ja enda suurepärasust igas suunas kasumlikult levitada.

[read]

 

Perspektiivi küsimus

Raamat on mahukas ja põnevaid mõtteid organisatsiooni kasvatajale palju, suur osa nendest uuesti avastatud vana või vanasti avastatud uus. Kuigi autorid on pigem akadeemilise taustaga teoreetikud, on nad raamatu koostamisel veetnud palju aega ülikoolist väljaspool, otsides igale teooriale ka ettevõtluses läbiproovitud kinnitusi. Vähemalt ühe igale mõttele.

Raamatus on piisavalt pajatusi ettevõtluse jumaluste hulka kuuluvatest firmadest, kuid sinna kõrvale mahuvad ka paljud muud tegevusalad, alates väga lihtsatest äri­mudelitest kuni sõjateaduseni välja. Seega, meie siin Eesti kontekstis peame raamatus välja pakutud tööriistadest valima endale sobivad ja neid veidi oma kultuuri­ruumiga kohandama, kuid see panebki kodused asjad paremini perspektiivi ja mõtte tööle. Sest kõik näited töötavad, kuni nad enam ei tööta.

 

Innustavad ideed

Kui suur teetähis see teos äriraamatute maailmas on, jäägu lugeja otsustada, aga uurida tasub sedavõrd sisulist raamatut kindlasti, nii teoreetikutel kui ka praktikutel. Nagu ikka, ei pakuta ka siin välja igavese õnne valemit ja sõnu välja öelda on lihtsam kui nende järgi elada. Kuid sellest hoolimata peaks see ideede kogum lennutama mõtte tavapärasest kaugemale orbiidile, kust on hea õhinaga oma suurepärasust veel suuremalt näha ning kaasteelisi sellega nakatada. Juba homme.

[/read]

Hind klubis: Hind poes:

Suurepärasuse kasvatamine_Rauam

Suurepärasuse kasvatamine_Rauam

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).