Simonsi edu võti – otsi teadmisi, mitte Wall Streeti rahvast

 

Poeabilisena töötades tegi noor Jim Simons nii palju vigu, et ta vallandati. Kui Simons tuli välja teatega, et läheb Massachusettsi Tehnoloogiainstituuti (MIT) õppima, naeris omanik Simonsi välja: kui ta ei suuda poes riiulitelgi korda pidada, kuidas ta veel ülikoolis hakkama saaks?

 

Pärast MITi lõpetamist sai ta California ülikoolist matemaatikadoktori kraadi ja alustas akadeemilist karjääri. Tema arvukaid matemaatikaalaseid avastusi kasutatakse ja tsiteeritakse tänapäevani. Palju aastaid töötas ta USA valitsuse julgeolekuagentuurides Vene koodimurdjana, õpetades samal ajal MITis ja Harvardis matemaatikat. Ta on üks Ameerika rikkamaid inimesi ning suur filantroop, kes seisab hea teaduse ja hariduse eest.

 

Samas tundis ta elust ka suurt mõnu. Koos sõpradega sõitis ta kaatritel Bostonist Buenos Airesesse ja lõi kaasa 1960.–1970. aastate seksuaalrevolutsioonis (mis tegi lõpu tema esimesele abielule). Simonsile meeldis raha teenida ja New Yorgis matemaatikaosakonda juhtides hakkas ta rakendama matemaatilisi reegleid mustrite tuvastamiseks aktsiabörsil.

 

Esimese käigu eelis

 

Simons on alati olnud väga hea organisaator ja ta vedas paljusid sõpru kaasa oma vastasutatud finantsfirmasse. Ta otsis teadlasi, mitte Wall Streeti rahvast. Simonsist sai kvantitatiivse rahanduse teerajaja – ta kasutas matemaatilisi mudeleid, et analüüsida ja automaatselt sooritada börsitehinguid.

 

Tänapäeval on Wall Streetil kvantitatiivseid analüütikuid rohkem kui tuvisid, aga Simons oli novaator ja talle sai osaks n-ö esimese käigu eelis. Praegu on enamiku kvantitatiivsete analüütikute tootlus selles ülekoormatud valdkonnas palju kasinam.

 

Simons on alati olnud oma äriasjade suhtes kidakeelne, lastes töötajatel isegi vaikimisvandele alla kirjutada. Väärib imestust, kuidas Gregory Zuckerman on suutnud nad rääkima panna – ja lõpuks saanud mitu intervjuud ka suurelt börsikauplejalt endalt. Zuckerman on Wall Street Journali kaasautor ning kirjutanud mitmeid raamatuid. Tema stiil on võrratu – niihästi informatiivne kui ka jutustav – ning tänu sellele on tema raamatuid nauditav lugeda.

 

„Turgude isand“ ei peida endas börsilt miljardite teenimise salavõtit, küll aga annab lugejale selge pildi sellest, kuidas uurimistöö, visadus, keskendumine ning lakkamatu janu faktide ja tõe järele viib võitjaid sihile.

Hind klubis: Hind poes:

Simonsi edu võti – otsi teadmisi, mitte Wall Streeti rahvast

Simonsi edu võti – otsi teadmisi, mitte Wall Streeti rahvast

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).