See üks asi_ Priit Suve

Salakaval raamat

 

Raamat, mida on tõlgitud 30 keelde ja mis on võit­nud lugematul hulgal auhindu, on väärt vähemalt uudishimulikku pilku. Millega siis õieti tegu on?

 

Kõigepealt väline, kuid lugemisel väga oluline: autorid (ja eesti keelde tõlkija) on teinud head tööd – lugemine on tõeline mõnu! Tekst voolab ja haarab, on värvikas ja jätab väga tõsiseltvõetava mulje. Kas see ka tegelikkusele vastab, las jääb lugeja otsustada. Lugemisel tekkis esmamulje, et autorid on kirjutanud lihtsa ja kõikidele mõeldud eneseabi­õpiku. Võimalik, et see nii ongi. Kuid olenemata autorite endi ja paljude kommentaatorite arvamustest, jäin kahtlema ja küsisin, et mida siis meile sedastada püütakse. Kas tõesti ainult ühele asjale keskendumist või on seal veel midagi? Eesti lugeja võiks arvestada, et raamat ilmus inglise keeles juba ligi viis aastat tagasi. Vahepeal on maailm palju muutunud ning ühe tõe diskursus sealhulgas. Kui raamatu eetosele mõelda, siis samasse ajajärku jäi veel üks asjakohane raamat: Daniel Golemani „Keskendumine”. Võimalik, et see ongi üks ajastu märk.

 

Siiski, “See üks asi” on salakaval. Mulle tundub, et see ei ole eneseabiõpik (ainult) enese või äri juhtimiseks, vaid hoopis kriitiliseks mõtlemiseks, sest raamat, mis vastustab absoluutseid tõdesid, kuid ise uut absoluuti loob, ei saa ju olla millestki muust kui kriitilisest mõtlemisest. Tuntud filosoof Daniel Dennett kordab mitmel pool midagi säärast: “Kui keegi väidab, et miski on iseenesestmõistetav, siis soovitan seda väidet eriti hoolikalt kaaluda ja te võite avastada, et väidetav ei olegi tingimata iseenesestmõistetav.”

 

Ka siin raamatus on esitatud hulk väiteid ja lubatud, et need põhinevad olulistel allikatel, kuid neid allikaid ei nimetata (kas žanr ei luba?). Tõsi, autoriteetidele (professorid, tipp­juhid jt) rõhutakse palju, aga need ei ole tõendid. Kas see on aga Eesti ajaloolist konteksti arvestades piisav? Eks lugeja otsustab.
Ja lugeda tasub.

Hind klubis: Hind poes:

See üks asi_ Priit Suve

See üks asi_ Priit Suve

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).