Saario paneb südamele: noore investori suurim eelis on aeg

 

Kui teha esimene samm investeerimismaailma varakult ning lasta ajal oma töö teha, võib igaüks saavutada majandusliku sõltumatuse ja vabaduse elada täpselt nii, nagu ta seda ise tahab. Seppo Saario annab praktilisi näpunäiteid, kuidas noorelt alustada.

 

Saario on legendaarne Soome investor, kelle raamatuid võib leida paljude Eesti investorite raamaturiiulist. Toetudes oma aastakümnete pikkususele kogemusele, kirjutab ta lihtsalt ja praktiliselt, andes igaühele võimaluse õppida. Kui tema varasemad raamatud on toonud investeerimise juurde paljud täisealised, siis uue raamatu „Nõnda ma investeerin börsiaktsiatesse. Teejuht noortele“ eesmärgiks on suunata investeerima noored lugejad.

 

Kindlasti õpivad kõik edukad investorid terve elu, vältides vigu, mida on korra teinud ning õppides teiste edulugudest, kuid liitintressi mõju pikaajalise rikkuse kasvule on sedavõrd tugev, et aeg on ülim eelis, mida kasutada. Saario kirjutab lihtsalt ja arusaadavalt, miks on see nii ja kuidas isegi pisikesed summad kasvavad suureks, kui anda investeeringutele piisavalt palju aega. Just mõte, et investeerida saab juba väikeste summade eest ja oluline on teha seda varakult ning regulaarselt, on sõnum, mida võiks noor lugeja Saario sõnadest meelde jätta.

 

Vanameistri praktilised näpunäited

 

Saario ei kirjuta üksnes põhitõdedest, nii et ka noor lugeja saaks avastada investeerimise võlusid, vaid jagab ka väga praktilisi näpunäiteid, kuidas investeerida ning tüüpvigu vältida. Kui varasematel aastatel oli investeerimisega alustamine kallis ja teadlikul investoril oli raske väikeste summadega startides kulusid kontrolli all hoida, siis täna saab Eestis aktsionäriks tasusid maksmata. Võimalus sukelduda investeerimismaailma mõne eurose investeeringuga on erakordne eelis.

 

Saario annab väga lihtsa ja praktilise ülevaate valikutest, millega seisab silmitsi iga alustav investor. Ta jagab soovitusi, kuidas oma portfelli üles ehitada ja jõuda kõrgema tootluseni ning kuidas riske lihtsalt ja hästi hajutada. Noor investor leiab Saario abiga vastused paljudele küsimustele, mis teekonna alguses tekivad.

 

Saario kirjutab, et varanduse kasvule aitavad kaasa kaks asja: aeg ja tootlus. Raamatu kõige olulisemaks sõnumiks ongi aeg ning võimalus kasutada ära selle uskumatult olulist rolli rikkuse kasvatamisel, mis tekkib siis, kui alustad investeerimist noorelt.

Hind klubis: Hind poes:

Saario paneb südamele: noore investori suurim eelis on aeg

Saario paneb südamele: noore investori suurim eelis on aeg

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).