Saario noorele investorile: pärandi asemel panusta kasvupotentsiaaliga ettevõttesse ja ajale

 

Kui veel mõni aeg tagasi olid sõnad „börs“ või „aktsiaturg“ paljudele võõrad, kohati ka hirmutavad, siis nüüd on hakatud üha rohkem aktsiatesse investeerimise vastu huvi tundma. Seda ka kooliealiste noorte hulgas. Siiski võib usaldusväärse info leidmine olla keeruline.

 

Soome investeerimisguru Seppo Saario uus, just noortele suunatud investeerimisraamat „Nõnda ma investeerin börsiaktsiatesse“ leevendab seda muret oluliselt, juhatades lugeja aktsiaturgude põnevasse maailma. Selle peamine sõnum ei erine oluliselt Saario menuteosest „Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse“, mis rõhutab, et investeerimisel on kõige olulisem leida üles kiiresti kasvavad ettevõtted ja anda neile aega.

 

Täites kahte nimetatud põhitõde, võib Saario õpetussõnade järgi tegutsedes majandusliku sõltumatuse saavutada igaüks, kes on oma elutee esimeses pooles. Sealjuures ei ole tarvis suurt algkapitali, mis on noorte puhul üldjuhul võimalik vaid lotovõidu või pärandi näol – targalt ja väikeste sammudega, kuid järjekindlalt tegutsedes võib vajaliku kapitali koguda ka võrdlemisi väikese sissetuleku juures.

 

Soome investorina annab Saario põgusa ülevaate ka riigi majandusest, sealsest börsist ning tutvustab investorile kõige olulisemaid majanduslikke indikaatoreid. Soome börs on välisinvestorite huvi tõttu viimastel aastakümnetel kiiresti arenenud. Oma panuse on andnud ka digiajastusse jõudmine, muutes tehingute tegemise kiiremaks ja lihtsamaks. Juurde on tekkinud mitmeid uusi börsiettevõtteid, eriti pärast pandeemia puhkemist aastal 2020.

 

Noortele investoritele sülle kukkunud võimalused

 

Saario nimetab seda murrangulist perioodi noortele investoritele sülle kukkunud võimaluseks – digitehnoloogia, globaliseerumine ja kliimamuutused on hävitamas terveid tööstus- ja teenindusvaldkondi, tuues kaasa muutusi kogu maailmas. Iganenud ja tootmisele keskendunud tööstusharude asemel on vastutustundlik investeerimine, plokiahelad, krüptovarad, tehisintellekt ja masinõpe investeerimismaailma uuteks suundadeks.

 

Ettevõtted, kes kasutavad jõuliselt maailma muutvaid digitaalseid tehnoloogiaid, on parimate kasvuväljavaadetega, eriti kui investeeringuperiood on pikk. Järjekindlal investoril, kes teeb piisavalt uurimustööd, on nende ettevõtete ülesleidmiseks suurepärased võimalused, sest analüütikud jälgivad väikeettevõtteid ja nende tulevikuperspektiive harva.

 

Kuigi Saario keskendub raamatus peamiselt parimate üksikettevõtete leidmisele, tutvustab ta ka erinevaid madala halduskuluga indeksfonde, mis võimaldavad ühe investeeringuna osa saada mitme ettevõtte arengust korraga. Nagu maailma parim investor Warren Buffett on öelnud, on madala kuluga indeksfondid enamikule aktsiatesse investeerijatele tõenäoliselt parim valik.

Hind klubis: Hind poes:

Saario noorele investorile: pärandi asemel panusta kasvupotentsiaaliga ettevõttesse ja ajale

Saario noorele investorile: pärandi asemel panusta kasvupotentsiaaliga ettevõttesse ja ajale

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).