Roosaare: Saario on oma uues raamatus teravam kui kunagi varem

 

Mäletan selgesti hetke, kui otsustasin, et minust saab investor. Oli 1998. aasta juunikuu, ma olin lõpetanud keskkooli 10. klassi ning ma olin raamatukogust laenutanud Seppo Saario raamatu „100 igihaljast börsivihjet“.

 

Usun, et selliste mälestustega investeerimishuvilisi on Eestis sadu ja sadu. Nagu terve põlvkond kinnisvarahuvilisi on üles kasvanud Robert Kiyosaki raamatute lummuses, on Seppo Saario aidanud üles kasvatada põlvkondade viisi aktsiainvestoreid nii siin- kui ka sealpool Soome lahte.

 

Oma uues, noortele suunatud raamatus „Nõnda ma investeerin börsiaktsiatesse. Teejuht noortele“ on vanameister teravam kui kunagi varem. Vastupidi üldistele soovitustele, et vanuse kasvades peaksid investorid liikuma kasvuaktsiatest võlakirjadesse, on Seppo Saario aastatega avastanud, et kasv on turvalise investeerimise saladus.

 

Kõik investorid eksivad, isegi Saario

 

Mõnikord investor eksib ja kaotab suurema osa oma investeeringust. Piisab aga ühest-kahest heast tabamusest, mis võib portfelli väärtust mitme(kümne­)kordistada. Hea näide on raamatuski kajastust leidnud Revenio Groupi aktsia. Kui ma käisin 2019. aasta lõpus Seppot Helsingis intervjueerimas, mainis ta, et ta oli seda aktsiat ostnud hinnaga kolm eurot ning pärast kiiret hinnatõusu osa maha müünud, arvates, et tõus on olnud üleliia kiire. Meie vestluse ajaks oli aktsia hind kerkinud 24 eurole. Seppo oli oma viga tunnistanud ning müüdud aktsiad tagasi ostnud. Plaanisin isegi neid tema soovitusel osta, kuid hind tundus liiga krõbe. 2021. aasta oktoobri alguses kaupleb ettevõtte aktsia 54 euro juures, olles vahepeal ületanud isegi 70 euro taseme.

 

Ka Seppo käib ajaga kaasas ning uues raamatus on varasemast rohkem juttu tulevikutehnoloogiatest ja uuendusest. Samuti käsitleb autor väga põhjalikult eri ETFe ja indeksfonde, mis annavad võimaluse saada turgude kasvust osa väga odavalt ning mugavasti. Siit koorub välja ka Seppo soovitatud ideaalportfell: paigutada pool või kaks kolmandikku varadest laiapõhjalistesse indeksfondidesse ja ülejäänud kapitali eest valida 5–10 kiiresti kasvavat väikefirmat. Selline portfell peaks vanameistri arvates tagama nii kapitali kaitse kui ka kasvu. On ju kasv parim kaitse!

 

Soovitan Saario raamatuid lugeda kõikidel investeerimishuvilistel ning jagada seda raamatut ka oma kooliealiste lastega – ehk süttib vanameistri kaasabil nendeski soov saada investoriks!

Hind klubis: Hind poes:

Roosaare: Saario on oma uues raamatus teravam kui kunagi varem

Roosaare: Saario on oma uues raamatus teravam kui kunagi varem

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).