Mõtted korda_Tauri Tallermaa

Esimest korda raamatut kätte võttes ja seda sirvides tundus, et sellel on liiga lihtne sisu. Selliseid eneseabiraamatuid on nähtud juba sadu. Nendest teemadest on räägitud aastakümneid. Ma isegi räägin neist oma koolitustel. Mis saab selles raamatus siis nüüd nii palju erilist või teistmoodi olla!? Õnneks olin ma lubanud selle läbi lugeda ja oma arvamuse anda, sest kohe tuli meelde vanasõna, et ära otsusta raamatu sisu kaane järgi. Me teeme elus väga tihti pealiskaudseid otsuseid pelgalt esmase emotsiooni põhjal. Raamatupoes riiulite vahel või veebis raamatuid vaadates märkame me esmalt pealkirju, vahest ka autorit. Kui kaanekujundus on silmatorkav, siis ka seda. Raamat peab tähelepanu äratama mingilgi moel, et me seda vaevuksime lähemalt vaatama. Siit ka kohe üks soovitus – valige vähem, lugege rohkem! Igast raamatust saab meile sobivaid mõtteid, mis hakkavad meie peas elama oma elu vastavalt meie tõekspidamisetele, uskumistele, kogemustele ja teadmistele.

 

Raamatut “Mõtted korda” on lihtne lugeda. Selles on neli peamist teemat, millele autorid pühendavad keskmiselt kolmkümmend lehekülge ühe teema kohta. Täiesti piisav, et see raamat mõne tunniga läbi lugeda ka ilma spetsiaalse kiirlugemise oskuseta. Olulisem on, mis saab pärast esmast tutvumist pakutud ideede, mõtete ja harjutustega. See, mis teebki selle raamatu praktiliseks, on hulk igapäevaseid harjutusi oma mõtete ja harjumuste korrastamiseks. On palju raamatuid, kus räägitakse ja kirjeldatakse väga hästi lahti põhjused, miks meil ei õnnestus elus eesmärke saavutada, olulisele keskenduda, miks me muretseme liiga palju ja lõpuks kannatame suure stressi all. Selles raamatus on ka need seletused olemas, aga on ka kenasti punkthaaval antud lihtsad ja mitte üldse suurt pingutust nõudvad harjutused. Soovitus – kui olete investeerinud aja raamatu lugemiseks, tehke seda võimalikult efektiivselt. Võtke pliiats kätte ja lugemise ajal tehke märkmeid, millised teemad ja pakutavad harjutused tunduvad teile mõistlikud. Kui olete raamatust ülevaate saanud, vaadake üle oma märkmed ja korrastage need. Ehk vaadake, millised neist tunduvad ka teistkordsel lugemisel kasulikud ja valige neist välja paar-kolm kõige paremat, mida proovite rakendada.

 

Mulle isiklikult meeldis kõige rohkem neljas peatükk, kus räägitakse ümbruse korrastamisest. Võib-olla sellepärast, et vahetasime perega just elukohta ja tuli sorteerida ning valida mõttetute ja mõttekate asjade vahel. Väga puhastav protsess.

Iga lugeja leiab äratundmise mingi peatükiga lähtuvalt oma elu hetkeolukorrast. See on hea, sest see jääb kauemaks meelde. Raamatu lugemise mõte ju ongi autori poolt pakutavate mõtetega oma mõtteid korrastada ja miskit kasulikku sellest meelde jätta.

 

Hind klubis: Hind poes:

Mõtted korda_Tauri Tallermaa

Mõtted korda_Tauri Tallermaa

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).