Mõtted korda_Guido Paomees

S. J. Scotti ja Barrie Davenporti raamat „Mõtted korda” aitab meil leida vastuseid küsimustele, kes me tahame olla ja kuidas oma elu lihtsalt elada.

Raamatus on palju arusaadavaid, selgeid ja praktilisi soovitusi, mis aitavad arendada meie mõtteviisi, et elada sisukat elu ja sellest rõõmu tunda, mitte sihitult ringi rähelda ning pärast tagasi vaadates leida ennast mõtlemas: „Kui saaks, teeks kõik teistmoodi.“ Pärast on hilja, sest täna on meie ülejäänud elu esimene päev.

 

„Me ei ole stressis mitte sellepärast, et meil ei ole aega. Meil ei ole aega, sest me oleme stressis ja stress tekib kontrolli kaotusest,“ kirjutab Stefan Klein oma raamatus „Aeg – aine millest koosneb elu.“ Paljud meist kaotavad kontrolli oma suhete, töö, finantsolukorra, tervise, puhkeaja jms üle. Meid juhivad muretsemine, probleemid, lubadused, teiste arvamus, sõltuvus hõivatusest. Tihti pole meil aega, et vajalik korralikult valmis teha, kuid hiljem võtab asja ümber tegemine meilt taas seda kõige olulisemat ressurssi – aega. „Meie kasutuses olev aeg on sageli täidetud mõttetute ülesannetega, mis külvavad meisse nõutust, tühjust ja vaimset segadust,“ kirjutavad raamatu autorid.

 

Raamatu neli osa puudutavad elu olulisi tahke: sisemaailma, kohustusi, suhteid ja ümbrust. Selleks et jõuda sinna, kuhu soovime, tuleb meil teada, kus me praegu oleme. Raamat „Mõtted korda“ pakub palju võimalusi eneseanalüüsiks ning lahendusi, kuidas elada tähendusrikast elu, saada hakkama iseenda, oma suhete, majandusliku olukorra ja ümbritsevaga. Kui seame paika oma põhiväärtused ning kasutame neid oma valikute ja otsuste tegemisel, saame keskenduda sellele, milline inimene tahame olla ja millist elu elada. „Oma väärtuste järgi elades loote parima keskkonna õnnele, hingerahule ja mõtteselgusele,“ kirjutavad autorid.

 

Kui kasutame raamatus soovitatut, seame me paika oma prioriteedid, mõistame mis on meie jaoks peamine nii pikas perspektiivis kui ka praegusel hetkel. Samuti õpime oma elust ebaolulist välja jätma ning ütlema ei segajatele või lõpetama vajadusel umbe jooksnud suhte. Oluline on ka keskkond, kus me elame ja oleme; kui see on korras ja lihtne, siis aitab see korras hoida ka meie mõttemaailma. Marie Kondo on öelnud: „Ruum, milles me elame, peaks sobima sellele, kelleks me saada tahame, mitte sellele, kes me varem olime.“

 

Milline on sinu digielu? Tänapäeval on see väga vajalik teema, sest digitaalne segadus meis ja meie digitehnikas tavaliselt kasvab. Raamatus arutletakse, kui palju ja miks me mitmesuguste digiseadmetega tegeleme ning kuidas on võimalik seda tegevust optimeerida. Soovitus on lihtne: korrasta ja lihtsusta oma digielu.

 

Kokkuvõttes annab see raamat meile hulga võimalusi kuidas lihtsustada oma elu – tea kuhu tahad välja jõuda, leia selleks vahendeid ning hoia käsi pulsil ehk teisisõnu kontrolli, mis toimub. Soov tasakaalustatud elu elada on eesmärk ja võimalusi selleks leiab siit raamatust, ent tegevuste ja protsessi kontrollimine ning eesmärgi saavutamine on juba meie motivatsiooni ja valikute küsimus.

 

Mõnusat lugemist!

 

Hind klubis: Hind poes:

Mõtted korda_Guido Paomees

Mõtted korda_Guido Paomees

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).