Mõtted korda: Kristjan Otsmann

S. J. Scotti ja Barrie Davenporti meelevirguse ehk teadlikkuse ehk teadveloleku ehk kohalolu – eks heal lapsel oli Maarjamaal mitu nime – ekspresskäsiraamat „Mõtted korda” annab teemast hea ülevaate, kuid kannatab liigse kirevuse ja pealiskaudsuse all.

 

Kas raamat täidab alapealkirjas antud lubaduse aidata lõpetada muretsemine, leevendada ärevust ja vältida negatiivset mõtlemist? Jah, kui suuta endas maha suruda soomeugrilik skeptitsism ameerikaliku positiivsuse vastu ning libiseda mõnest meie kultuuriruumile võõrast teemast põgusalt üle.

 

Raamatu „Mõtted korda” suur pluss on hea ja kiire ülevaade teadvelolekuga seotud teemade maailmast. Iga teemaga iseseisvalt edasi minemist toetavad konkreetsed harjutused. Samuti väärib esile tõstmist autorite tahe väärtustada kohalolu tunnetamist ning seejuures liikuda järjekindlalt  soovitava tulemuse poole.

 

Raamatu puudused on teemade liigne kirevus ning püüd seostada seostamatut. Meelevirgus ei klapi industriaalühiskonnast pärit SMART-eesmärkidega ning need omakorda ei haagi me kultuuripildis inimsuhete korrastamisega. Kohaolu põhiväärtus on toimuva usaldamine ning hetkes olemine, jälgides end ja ümbritsevat hinnanguteta. Kulgemisel on siht, mitte eesmärk. Kui on isu läheneda kohalolu valdkonnale sügavamalt, tasub ette võtta mõni teine raamat, näiteks zen-budistist meelerahu meistri Thích Nhất Hạnhi „Õnn”, aga kui on tahtmine tänapäeva kiires ühiskonnas ruttu ülevaatlik pilt saada, on „Mõtted korda” selleks üsna hea valik.

 

Lugemisest üksi jääb väheks, vaja on ka tegutseda. Raamatust saab kõige rohkem kasu siis, kui leida neist vikerviisidest mõni endale meelepärane ning alustada harjutustega. Esimesel sobival hetkel, aga mitte liiga kauges tulevikus. Võib-olla juba täna?

Hind klubis: Hind poes:

Mõtted korda: Kristjan Otsmann

Mõtted korda: Kristjan Otsmann

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).