Mitte viie kõige rikkama, vaid viie kõige rahatargema riigi hulka

 

Juhtusin hiljuti kuulama armastatud näitleja Andrus Vaariku mõtet sellest, kuidas Eesti ei peaks pürgima viie kõige rikkama, vaid kõige targema ja õnnelikuma riigi hulka. Laiendan seda mõtet ja leian, et Eestist võiks saada üks viiest kõige rahatargemast riigist maailmas.

 

Inimeste huvi finantsmaailma vastu on kahtlemata suur. Infot on palju, võimalused finantsturgudel toimetada on kättesaadavamad ja mugavamad kui eales varem. Soov kogeda finantsvabadust, sageli küll liiga kiiret, innustab tegutsema. Kümne aasta taguse ajaga võrreldes jagavad finantsvabaduse saavutanud inimesed oma teekonda, soovitusi ja õnnestumisi. Vähem räägitakse ebaõnnestumistest, aga tegelikult on seegi hädavajalik.

 

Alusta varakult

 

Rahatarkus on osa igapäevasest elutarkusest. Kui seda ütleb maailma rikkaimate inimeste hulka kuuluv Warren Buffett, on sellel mõttel kaalu. Raamatus „Buffetti nipid“ tõdeb vanameister, et jõukuse loomist tuleb alustada varakult. See võiks olla lähtekohaks, mis aitab jõuda riikide sekka, mille elanikud on kõige rahatargemad. Keskenduma peab noortele ning nende oskustele ja teadmistele.

 

Kahtlemata on praegu meie fookus sellel, mida toovad sügis ja talv. Kuidas hakkama saada üüratute energiaarvete, kallinenud toidukaupade ja igapäevaste olmekuludega. Ometi ei takista see keskendumist rahatarkuse kasvatamisele ning seda eriti laste ja noorte hulgas.

 

Rahatarkuse kompass

 

Eesti lapsed on oma traditsiooniliste teadmiste poolest Euroopas esirinnas. Keerukam on olukord finantsteadmiste rakendamisega igapäevaelus. Praeguseks on tehtud esimesed olulised sammud, mille toel laduda uue põlvkonna finantskirjaoskusele vundament. Õppekavadesse on lisatud aineid, mis keskenduvad finantsteadmiste kasvatamisele. Lastele mõeldakse uue põlvkonna tehnoloogiliste lahenduste abil välja mängulisi võimalusi, mis õpetavad praktilist rahatarkust.

 

Koos riigi, koolide ja lapsevanematega peaksime keskenduma sellele, kuidas muuta rahatarkus samavõrd oluliseks, kui seda on lugemis-, arvutamis- või suhtlemisoskus. Sellel kevadel andis Admirals koos heade partneritega välja Eesti esimese laste rahatarkust arendava lauamängu „Rahatarkuse kompass“. Esimeses etapis kinkisime lauamängu 32 koolile üle Eesti. Kuna tegemist oli heategevusprojektiga, suunasime müügist laekunud raha uute mängude tootmisse, et saaksime mängu kinkida suuremale arvule koolidele.

 

Lapsevanematena ei ole meil üksnes võimalus, vaid ka kohustus tegelda oma järeltulijate rahatarkusega. See ei toimu üleöö ning nõuab keskendumist ja järjepidevust. Ainult nii sünnib uus põlvkond finantskirjaoskusega inimesi. Nagu ütleb vanameister Warren Buffett: raha kasvatamise ja finantsvabaduse poole liikumise nimel tuleb pidevalt vaeva näha.

Hind klubis: Hind poes:

Mitte viie kõige rikkama, vaid viie kõige rahatargema riigi hulka

Mitte viie kõige rikkama, vaid viie kõige rahatargema riigi hulka

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).