Millal_ardo reinsalu

Tänapäevane ajajuhtimine on käitumispõhine

 

Mulle meeldib küsida „miks“, sest arusaamine ja uudse leidmine saab tulla ainult põhjuste mõistmisest. Ma olen lugenud palju ajajuhtimise teemalisi raamatuid, kus tutvustatakse mudeleid, reegleid, skeeme, mis peaksid aitama meil oma aega paremini korraldada. Kuid ilma põhjuseid mõistmata ei ole kuivast mudelist meie tänapäevases kiiresti muutuvas maailmas abi. Daniel H. Pinki raamat „Millal“ seevastu tahab tõesti asjadest aru saada – miks me teeme pärastlõunal halvemaid otsuseid, kas on olemas keskea kriis, miks on projekti keskel ennast raskem motiveerida ja miks oleks mõistlik töövestlusele ilmuda esimesena? Pink kirjutab haaravalt ja teda on lihtne lugeda. Mõnusa lugemise sisse peidab ta viiteid sadadele uuringutele, mis annavad sageli ootamatu ja samas äratundmisrõõmu valmistava vastuse küsimusele, miks me käitume nii ja mitte naa. Minu arvates on mudelipõhised ajajuhtimise soovitused jäänud eelmisse sajandisse. Tänapäevane ajajuhtimine on käitumispõhine. Kuidas me mingis olukorras käitume? Mida teha tehnoloogiliste ja avatud kontorist lähtuvate segajatega? Need ja paljud teised küsimused saavad raamatus põhjalikult vastatud.

 

Raamatu „Millal“ võib avada juhuslikust kohast ja asuda lugema. Autor on jaganud teose teemade järgi osadeks, millest igaüht võib võtta kui eraldi miniraamatut. Eriti praktiline on „Ajahäkkeri käsiraamat“ ehk iga teema lõpus esitatud praktilised nõuanded. Nende soovituste seast võib leida levinud ajajuhtimise nõuandeid, tehnikaid ja  võtteid, kuid on ka mõned täiesti uued teemad, millest ka mina polnud varem kuulnud. Näiteks oli huvitav ühiskondliku sünkroniseerimise teema, mida on meie individuaalsust hindaval ajastul üha raskem saavutada.

 

Minu arvates on tegu tõsiselt praktilise ja lihtsasti loetava ajajuhtimise raamatuga, mis on kohustuslik lugemine kõikidele, olenemata ametist, vanusest või sotsiaalsest taustast. Soovin kõikidele huvilistele head nautimist!

Hind klubis: Hind poes:

Millal_ardo reinsalu

Millal_ardo reinsalu

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).