Meeleteadlikkus on sama elementaarne kui hammaste hügieen

 

Praegust aega iseloomustavad info üleküllus, kiired muutused ja globaalne seotus. See pakub küll põnevaid võimalusi, kuid võib mitmel rindel sahmimise tõttu muutuda ka kurnavaks. Me vajame igapäevaseid meeleteadlikkuse harjumusi, et olla keskendunud, kohal ning võimelised süvenema.

 

Meeleteadlikkuse praktiseerimiseks on mitmesuguseid viise, ent tõsine katsumus on muuta need püsivateks harjumusteks. Raamat „Juhi mõtteviis“ pakub asjalikke soovitusi organisatsioonidele, kus juba tegeldakse meeleteadlikkusega, kuid see on ka hea sissejuhatus neile, kes alles kaaluvad nende praktikate toomist oma ettevõtetesse.

 

Mis iseloomustab silmapaistvaid juhte?

 

Autorid toovad välja kaks omadust, mis iseloomustavad silmapaistvaid juhte ja edukaid organisatsioone. Need on isetus ja hoolivus, mida saab igaüks endas kasvatada. Elutark isetus aitab näha, kuidas ühiste pingutustega edu ja tulemusi saavutada. Isetu juht näeb ja tunnustab kõigi pingutusi. Isetus tähendab ka julgust tunnistada vigu ning seista silmitsi hirmuga olla ebatäiuslik. See loob psühholoogilise turvatunde, mille puhul ei pea vigasid varjama. Nõnda leitakse probleemidele kiiremini nutikaid lahendusi.

 

Isetu juht toob enda asemel esile töötajate panuse ning võtab vastutuse vigade tunnistamise ja lahendamise eest. Ta väljendab tänulikkust ja innustab töötajaidki seda tegema. Kui töötajad taipavad, et juht näeb nende tegelikku panust, kasvatab see soovi pühenduda ning aitab kaasa ettevõtte käekäigule.

 

Majandusliku edu võti

 

Enamik juhte nimetab hoolivust ja kaastundlikkust üheks olulisimaks omaduseks, mis suurendab juhi autoriteetsust ja usaldusväärsust. Hoolivus mõjutab nii otsuseid, mida teeme, kui ka viise, kuidas me neid ellu viime. Raskete otsuste ning kiirustamise puhul muutub selle väljanäitamine küll parajaks katsumuseks, kuid samas tuleb meeles pidada, et just hoolivalt ja lugupidavalt edastatud negatiivne tagasiside lubab valutumalt edasi liikuda ning kiiremini uutele lahendustele jõuda.

 

Majanduslik edu on targa hoolivuse ja nutika tegutsemise tagajärg. Pikas perspektiivis toob üks ilma teiseta kaasa seisaku või kahju, seda nii töötajatele kui ka aktsionäridele. Raamat pakub sisukat ülevaadet teadusuuringutest ja tippjuhtide kogemustest koos praktiliste harjutustega sellest, miks ning kuidas kasvatada iseendas ja organisatsioonis meeleteadlikkust, tarka isetust ja hoolivust. Eriti aktuaalne on see ajal, mil organisatsioonid seisavad silmitsi valikuga, milline hakkab olema nende mõju ühiskonna ja keskkonna käekäigule.

Hind klubis: Hind poes:

Meeleteadlikkus on sama elementaarne kui hammaste hügieen

Meeleteadlikkus on sama elementaarne kui hammaste hügieen

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).