Lihtsate, aga oluliste printsiipide järgimine võib olla paganama raske

 

Oma esimese äri rajas Warren Buffett kuueselt, viis aastat hiljem soetas noor Warren esimesed aktsiad endale ja õele. Sellest hetkest alates on Buffett kasvatanud oma impeeriumi kui mäest alla veerevat lumepalli.

 

Eksivad need, kes arvavad, et lumepallide kasvatamisel veab vaid neil, kelle mägi on järsem ning teekond lumisem. Buffett on elav näide sellest, et teatud reegleid ja distsipliine järgides saab oma eduvõimalusi äris ja elus tunduvalt suurendada. Ma ei arva sugugi, et kõik peaksid või oleksid suutelised eelkoolis ettevõtteid rajama või põhikoolis investeerimisega alustama, kuid varajane huvi ja uudishimu maailmas toimuva vastu tuleb igal juhul kasuks.

 

Juhus ja pime õnn võib igale investorile tuua lühiajalise edu, kuid just õigete distsipliinide järgimine tagab investeerimismaailmas kestva ning pikaajalise resümee. Tegelikult on Buffetti printsiibid oma olemuselt üsnagi lihtsad: alusta võimalikult varakult, panusta pikaajalisusele ning allahinnatud ettevõtetele, reinvesteeri saadud kasum, hoia fookust ja arene pidevalt.

 

Miks lumepallid sulavad?

 

Paraku on keskmine investor nende distsipliinide järgimises üsnagi saamatu. Sageli käsib hääl peas, ärev turuolukord või sõbra soovitus esmased otsused ja plaanid ümber teha. Korduvalt, vahel isegi mitu korda päevas. Seda enam, et maailmas on ju nii palju teisi säravaid asju ning kiusatusi, millele oma raha, energiat ja vaba aega kulutada. Nii polegi imestada, et turul on sedavõrd palju jaeinvestoreid, kelle lumepallid kipuvad ajas väikemaks sulama või jäävad igaveseks „ma alustan homme“ lubaduseks.

 

Tegelikult on elus peale raha ja karjääri palju muudki olulist. Ka Buffett räägib väärtustest, millele ei saa hinnasilti külge panna: sageli on portfelli ja karjääri kõrval rahulik uni ning ühtehoidev pere palju tähtsamad. Ma küll ei järgi igapäeva- ja finantselus kõiki Buffetti printsiipe, kuid leian, et kõigil on võimalik neid rakendada ning neist kasu saada.

 

Nii Alice Schroederi Buffetti biograafial „Lumepall“ kui ka Ray Dalio bestselleril „Põhimõtted“ on asja algaja, aeg-ajalt ka kogenud investori öökapile, sest lihtsate, kuid oluliste printsiipide järgimine võib olla paganama raske.

Hind klubis: Hind poes:

Lihtsate, aga oluliste printsiipide järgimine võib olla paganama raske

Lihtsate, aga oluliste printsiipide järgimine võib olla paganama raske

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).