Kuidas leida oma rahale hea kodu?

 

Investorid üritavad paaniliselt leida oma rahale head kodu, taustaks hektiline olukord majanduses ja aina uusi tippe vallutavad börsiindeksid.

 

Kuidas saada edukaks investoriks? Millal on õige aeg investeerimisega alustada? Kuidas teha häid otsuseid? Kas leidub kedagi, kes teab nendele küsimustele õigeid vastuseid? Ei ja jaa.

 

William Greeni raamat „Rikkamaks, targemaks, õnnelikumaks“ trügib maailma edukamate ja kuulsamate investorite mõttemaailma ning proovib päevavalgele tirida salavalemid, mille abil on neil õnnestunud see, mille poole pürgivad paljud, kuid siiski ebaõnnestuvad. Nii nagu ei pruugi eneseabiraamatust elumõtet selguda, ei leia ka siit üksikasjalikku juhendit edukaks investorikarjääriks. Põhjus on lihtne: kõik valemid ja vastused on olemas meis endis ning need peab ise üles leidma.

 

Kuidas olla parimate seas mängus, mille reeglid muutuvad?

 

Elu, mõtteviis, põhimõtted, väärtushinnangud ja investeerimine on tihedas seoses. Edu investeerimises saab tulla üksnes tänu õppimisele ja kasvamisele, kusjuures investeerimisfilosoofia kujuneb välja elu jooksul ning seda voolivad nii eksimused kui ka õnnestumised. See tõdemus koorub välja igast küsitlusest, mille Green on investoritega teinud.

 

Kuigi isiklikud kogemused kinnistavad teadmisi kõige paremini, aitab teiste kogemustest õppimine vältida kulukaid vigu ja säästa aega. Juba raamatu alguses märgib Green, et ta on jõudnud arusaamisele: nii elu kui ka investeerimist peaks vaatlema kui mängu, milles me peame igal võimalusel suurendama oma edu võimalusi.

 

See raamat pakubki nippe, tarkuseteri ja praktilisi soovitusi, kuidas olla parimate seas mängus, mille reeglid tihtipeale muutuvad.

 

Investeerimine on enamat kui säästude paigutamine

 

Kuigi edukate investorite puhul jääb mulje, et nad teevad oma otsuseid mängleva kergusega, küsimata kunagi kelleltki nõu, selgub raamatust vastupidine. Kogu investeerimise kontseptsioon on teiste heade ideede peal liu laskmine. Sama meetodit tasub kasutada ka oma investeerimisstrateegiat üles ehitades. Tuleb ainult tutvuda investorite põhimõtetega, et need seejärel endale sobivaks mugandada.

 

Meie kogemused, põhimõtted ja väärtushinnangud mõjutavad meie investeerimisotsuseid ning ka vastupidi. Investeerimine on ju midagi märksa enamat kui lihtsalt säästude paigutamine või raha kasvatamine. Kui kasutada oskuslikult meile kätte jagatud kaarte, võime saada rikkamaks, targemaks, aga ka õnnelikumaks.

Hind klubis: Hind poes:

Kuidas leida oma rahale hea kodu?

Kuidas leida oma rahale hea kodu?

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).