Kas edukas kaupleja on kasiinoärimees?

 

Mis kuulub eduka kaupleja arsenali? Paljudel kerkib silme ette triik-, äärmisel juhul polosärk, kuus monitori, keerulised turumudelid ning varahommikuks läbi loetud värsked turuanalüüsid. Edukas kaupleja teab rohkem kui teised ning kasutab seda infoeelist, et teha parema hinnaga tehinguid. Mark Douglas pole sellise käsitlusega nõus.

 

Tema raamatust „Kauplemise voog“ selgub, et edukas kaupleja ei ole see, kes palju teab, vaid see, kes on leppinud, et ta ei tea peaaegu midagi. Turg ei toimi täpselt välja arvutatud mudelite järgi, vaid seda kujundavad kõik osalised kogu oma ratsionaalsusega, tihti ka selle puudumisega. Douglase sõnul tuleb võit mitte vastukäivast sõnaühendist „täpne prognoos“, vaid püsivusest ja võimest vigadest õppida. Tuleb lahti lasta oma positiivsest või negatiivsest turgu suhtumisest ning võtta sealt laekuvaid signaale neutraalsena.

 

Mark Douglas kirjeldab ilmekalt, millest tekivad investorite uskumused ja kuidas nende mõjust vabaneda, et teha ratsionaalsemaid kauplemisotsuseid. Ta demonstreerib eluliste näidetega, et hirm või liigne optimism on ühed olulisimad tegurid, mille tõttu paljud kauplejad põruvad, jättes tulusad tehingud tegemata või kasumi õigel ajal realiseerimata. Vabanedes emotsioonidest, saab kaupleja julgemini kasutada kõiki börsi pakutavaid võimalusi ning ka peatuda õigel ajal, kui kasum on käes.

 

Suhtu tehingusse kui mündiviskesse

 

Autor võrdleb edukat kauplejat kasiinoärimehega: iga panus ei too alati võitu, kuid pöörates eelise kas või vähesel määral enda kasuks ning ajades tehingute hulka piisavalt suureks, kujuneb välja püsiv kasumiosakaal. Seejuures ei tohi lasta end heidutada üksikutest kaotustest ega liialt joovastuda vähestest võitudest, vaid suhtuda emotsionaalsel tasemel tehingusse kui mündiviskesse.

 

Esmapilgul võib tunduda selline börsi suhtumine šokeerivana, mõneti isegi eemale peletavana, kuid see on ka raamatu üks eesmärk. Et vanadest uskumustest lahti saada, tuleb esitada veenvat infot, mis on nendega vastuolus. Douglas pakub selleks kindlalt formuleeritud põhimõtteid, mida järgides protsessi lihtsustada, lisaks praktilist harjutust, millega neid kinnitada.

 

Börsikauge inimene peab aktsiatega kauplemist puhtaks õnnemänguks, kogenum kaupleja näeb turul kindlat ratsionaalsust. Edukas kaupleja võtab börsi aga taas üksnes õnnemänguna, mida enda kasuks pöörata.

Hind klubis: Hind poes:

Kas edukas kaupleja on kasiinoärimees?

Kas edukas kaupleja on kasiinoärimees?

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).