Jocko Willink: lõpuks taanduvad kõik probleemid juhtimisprobleemideks

 

Jocko Willinkil on suurepärane oskus siduda militaar- ja ärimaailm. Tuues hulga näiteid ning lahendusi mõlemast, tõestab ta selgelt, et juhtimise põhimõtted on universaalsed.

 

Jocko on USA mereväe eriüksuse NAVY SEAL suure lahingukogemusega ohvitser, kes töötas välja enamiku SEALi juhtide koolitussüsteemist. Seda arendades pani ta kirja põhimõtted, kuidas lahendada juhtimisalaseid ülesandeid. Need toimivad absoluutselt igas valdkonnas.

 

Kõik algab vastutuse võtmisest, millele keskendub Jocko Willinki ja Leif Babini esimene raamat „Ülim vastutus“ (ingl „Extreme Owner­ship“). Võttes vastutuse kõige eest, mis meie elus toimub, kontrollime oma elu. Me ei otsi vabandusi ega süüdista teisi, kui miski ei lähe nii, nagu me tahtsime, vaid tunnistame, et me saanuksime ka ise paremini teha. Seejärel keskendume asjadele, mida me saame olukorra parandamiseks teha kohe. Lõpetuseks keskendume protsessi või oma tegevuste muutmisele, et sama probleemi edaspidi ennetada.

 

Paraku on siin omad ohud. Kuigi autorid valisid esimese raamatu pealkirja teadlikult sõna extreme, pole äärmused kunagi head. Elu on harva must-valge ja juhtidena peame lahendama ülikeerulisi olukordi, mis mõjutavad paljude elusid. Oluline on otsustades juhinduda organisatsiooni eesmärkidest, suhete hoidmisest ja arendamisest. Kui organisatsiooni strateegilistest eesmärkidest saadakse selgelt aru, on ka siin tekkivad vastuolud lahendatavad.

 

„Juhtimise strateegia ja taktika“ on oluline täiendus Jocko olemasolevale raamistikule. Nagu varasemates raamatutes, kasutab ta nüüdki rohkesti lahingusituatsioonide kirjeldusi ja näiteid enda teenistusest SEALi üksuses, et rõhutada õpikohtade tähtsust. Sõda iseloomustavad pidevalt muutuv keskkond, napp informatsioon, vajadus kiiresti otsustada ja tugev stress. Ärimaailma saab iseloomustada täpselt samamoodi, mistõttu on nendest näidetest palju õppida ka neil, kes ei ole militaarvaldkonnaga kokku puutunud.

 

Ei ole olemas halbu meeskondi, on ainult halvad juhid

 

See on ütlus, mis leiab korduvalt kinnitust nii selles raamatus kui ka samateemalistel koolitustel. Maailm muutub pidevalt, kuid see, kuidas ja kui kiiresti me suudame kohaneda, oleneb juhtimisest: lõpuks taanduvad kõik probleemid juhtimisprobleemideks. Seetõttu peab juhtide arendamine olema iga ettevõtte üks suurimaid prioriteete.

 

Kõikide Jocko raamatute läbiv teema on juhtide koolitamine ja arendamine. Juhtimine on oskus ning seda peab õppima praktika kaudu. Sel põhjusel on Jocko koos oma meeskonnaga ehitanud üles ettevõtte Echelon Front. Eestis ja Põhja­Euroopas on nende koostööpartner ettevõte Combat Ready, mis keskendub samuti vastutuse võtmise kultuuri loomisele organisatsioonides, aga ka juhtide arendamisele praktilise treeningu kaudu.

 

Vastutuse võtmise kultuuri loomine saab alguse meist kõigist. Igaüks peab olema valmis juhtima, seda olenemata ametinimetusest: mõjutame me ju oma valikutega nii alluvaid ja kolleege kui ka juhte ning koostööpartnereid. Keskendudes vastutuse võtmisele ja probleemide lahenduste leidmisele, suuname teisigi järjest rohkem sama tegema. Kui lisada siia teadlik ja pidev juhtide arendamine, tekib organisatsioonis vastutuse võtmise kultuur, mis loob võimalused suurepäraste tulemuste saavutamiseks.

 

Jocko raamatud ja koolitused annavad võimaluse rakendada juhtimisvõtteid, mis on teinud SEALi üheks parimaks eriüksuseks kogu maailmas.

Hind klubis: Hind poes:

Jocko Willink: lõpuks taanduvad kõik probleemid juhtimisprobleemideks

Jocko Willink: lõpuks taanduvad kõik probleemid juhtimisprobleemideks

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).