Investor ei tohi kriise karta

 

Saavutada võib kõike, kui seda ainult väga tahta. Kõlab nagu imal klišee, eks? Ometi on ses äraleierdatud lööklauses terake tõtt – Charles Schwab on elav näide, et just nii see on.

 

Chares Schwabi „Investeeritud“ ei ole tavapärane investeerimise käsiraamat – see viib lugeja ühe mehe eluloo kaudu ajaloolisele ringkäigule börsil.

 

Schwab, investor ja Chares Schwab Corporationi asutaja, alustas karjääri aastal 1963, mil hakkas koos kolme partneriga välja andma investeerimisteemalist uudiskirja. Juba kümme aastat hiljem oli tal maaklerteenuseid pakkuv firma, mis tõi kaasa revolutsioonilised muutused investeerimismaailmas. Sealt edasi viis tee panga avamiseni ning 1981. aastal tegi Schwabi ettevõte oma debüüdi NYSE-l.

 

Kuidas teha nõrkusest tugevus

 

Schwab tahtis tuua konservatiivsele Wall Streetile uusi tuuli ning teha investeerimise lihtsamaks ja soodsamaks inimestele, kes soovisid ise oma raha juhtida ja hallata. Tema eesmärk polnud ühel päeval lihtsalt väga rikas olla, vaid ta tahtis, et tema tegevus teeks elu paremaks ka teistel investoritel, kes soovisid oma jõukust investeerimise abil kasvatada. Eeldused tema plaani õnnestumiseks polnud kuigi head, aga Schwab võib kinnitada, et kui uskuda oma unistusse, on kõik võimalik. See kõlab küll justkui tõeline Ameerika unistus, kuid tegelikult kätkeb see lugu endas rohkesti takistusi ja raskusi.

 

Üks inspireerivamaid fakte Schwabi eduloo puhul on asjaolu, et ta on düslektik. Alles mõnikümmend aastat tagasi peeti meilgi seda lugemishäiret üsna tõsiseks vaimse arengu probleemiks.

 

Schwab oli oma kõrvalekaldest väga hästi teadlik. Kuigi ta pidi düsleksia tõttu nägema koolis tunduvalt rohkem vaeva kui teised, õnnestus tal see nõrkus enda tugevuseks keerata – nii õppis ta selgeks delegeerimise kunsti. Just siitsamast kooruvad välja Schwabi sihikindlus ja energia, millega ta oma eesmärgi poole pürib. Polnud see ju kaugeltki ainus takistus tema teel.

 

Paljude investorite komistuskivi

 

Schwab ja tema firma elasid üle mitu, potentsiaalselt hävitavat börsikrahhi. Tema aga väljus igast tormist tugevamana, sest ta oli mõistnud, kuivõrd oluline omadus on paindlikkus – ning seda eriti veel investori puhul. Maailm meie ümber muutub ja meiegi peame muutuma koos sellega. Ometi saab just selle võime puudumine investoritele komistuskiviks – kuigi investor peab tihti oma investeerimisstrateegiaid muutma, jätavad paljud selle tegemata, kas siis hirmust uue või lojaalsusest vana ees.

 

Sõnum, mille lugejad siit raamatust võiksid kaasa võtta, on soovitus kriise mitte karta, sest need on üks osa investeerimisest, mis võivad pakkuda suurepäraseid võimalusi.

Hind klubis: Hind poes:

Investor ei tohi kriise karta

Investor ei tohi kriise karta

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).