Investeerimine on meeskonnasport ja seda on tunda ka investor Toomase edus

 

Investor Toomas, Eesti üks jälgituimaid finantsblogijaid ja suurimate investeerimisürituste korraldajaid, on võtnud Anu Lille sule kaudu oma kogemused kokku ning pistnud raamatukaante vahele.

 

Raamatus „Börsil rikkaks“ tuleb juttu edulugudest ja ebaõnnestumistest, kõhklustest ja vaidlustest, investeerimispõhimõtetest ning õppetundidest. Kõike seda läbi mõnusa huumoriprisma, tuletades samas meelde olulisi nüansse, mis on vajalikud nii algajatele kui ka edasijõudnud investoritele.

 

Eestlaste investeerimisusinusest hämmastunud lätlased

 

Rääkisin hiljuti Läti kolleegiga, kes koordineerib rahatarkuseteemalisi tegevusi, ning juttu tuli ka investeerimistarkuse jagamisest. Õhinaga pöördus ta seltskonnas minu poole ja ütles, et eestlastel on võimas kogemus, mida tuleks laiemalt jagada: investor Toomase eksperiment – milline suurepärane idee rahatarkuse populariseerimiseks! Neil on kahju, et nende investor Andris tegi algust alles nüüd! Parem siiski hilja kui mitte kunagi. Eks eestlased olegi lätlaste arvates juba ammu investorid, nemad ainult vaatavad ja imestavad ning proovivad meie jälgedes käia.

 

Olin üsna üllatunud, et ta Toomasest teadis, kuid ma suutsin omakorda tema kulme kergitada, kui ütlesin, et Toomas omab juba 20 aastat turgudel tegutsemise kogemust. Selgitasin teistelegi seltskonnas viibinutele, kuidas sündis Toomase tegelaskuju: tegu on kamba ajakirjanikega, kes otsustasid tõestada, kuidas investeerimine sobib kõigile, ning Toomasel on peale artiklite raadiosaated, konverentsid, ajakiri ning kohe-kohe ka omanimeline Investeerimisklubi. Ja nagu sellest vähe oleks – õige pea on parimad õppetunnid ka raamatukaante vahel! Pärani silmad ja ahhetused olid omal kohal – Toomase tegevus ongi väga laiapõhjaline ning tänuväärne!

 

Investeerimine kui kollektiivse mõttetöö vili

 

Mulle kõlas kogu raamatu ühe olulisima mõttena meeskonnatöö olulisus – investor Toomas pole kunagi tegutsenud üksi ja omapäi, pigem vastupidi. Isegi kui investeerimine pole olnud mõne alustava tiimiliikme puhul igapäevane asi, on kõik Toomase otsused sündinud kollektiivse mõttetöö tulemusena. See annab hea võimaluse üksteiselt õppida, märgata nüansse, mille peale ise ei tuleks, ning vältida vigu, mis võinuksid mõne eelduse ületähtsustamisel tekkida.

 

Ülimalt põnev oli lugeda, kuidas eri aegadel on Toomase tagatoas inimestevaheline dünaamika toiminud ning kuidas enne otsustamist võib aset leida tuline lahing! Investeerimine on meeskonnasport ja hulga lihtsam on seda teha üheskoos partneri või sõpradega. Nende puudumisel tasub aga hakata Toomase tegemisi jälgima ning üritustel osalema, et saaks asjast huvitatud inimestega kontakti tekitada.

 

Omades dekaadi ületavat investorkogemust, tean, kuivõrd lihtne on kaasa minna eufooria või hirmuga, mis paratamatult turgu mõjutavad. Raamatus toodud 16 õppetundi on justkui investeerimistarkuse kuldvaramu. See on raamat, mis peaks olema kergesti leitav iga investori raamaturiiulilt, et saaks vajaduse korral närvi rahustada, või vastupidi, julge hundina otsuseid teha.

Hind klubis: Hind poes:

Investeerimine on meeskonnasport ja seda on tunda ka investor Toomase edus

Investeerimine on meeskonnasport ja seda on tunda ka investor Toomase edus

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).