Enesekaastunne_Marika Paaver

 

Eesti keeles on enesearmastus mõnevõrra negatiivse maiguga sõna. Ka termin „enesekaastunne“ võib seostuda enesehaletsusega ja paista seetõttu ebasoovitavana. Ometi kätkeb võime iseennast tõeliselt armastada sellist jõudu, mis ei lase läbi põleda ja pakub rasketel hetkedel tuge.

Igaüks, kes on katsetanud armastava heasoovlikkuse harjutusega (originaalis metta bhavana, inglise keeles loving kindness meditation), on tõenäoliselt kogenud kaastunde füüsilist levimist. Selle harjutuse tõhusust illustreeriva näitena võib tuua, et suurkorporatsioon Google on otsustanud kasutada seda ühena oma töötajatele õpetatavatest vaimutreeningutest. Harjutuse puhul alustatakse heasoovimisest iseendale ning jõutakse selle kaudu lõpuks heasoovimiseni kogu maailmale.

 

Me elame ühiskonnas, kus enda väärtuse mõõdupuuna nähakse teistest ette jõudmist ja paremaks saamist. Kristin Neffi raamat räägib, millist mõju see tegelikult meie kehale, meelele, suhetele ja ühiskonnale avaldab, kui võrdleme end väliste näitajate alusel teistega ning hindame end edukuse, saavutuste, ilu ja populaarsuse armutu kultuse vaatevinklist. Lääne ja ida ristumiskohast võrsunud vaimsed enesekaastunde kasvatamise meetodid aitavad väärtustada iseennast just sellisena, nagu me oleme, aktsepteerides sealhulgas ka kõiki oma piiranguid. Need aitavad näha iseennast ainulaadse potentsiaaliga indiviidina, mitte võrdluses mõne abstraktse, ühiskonnas parajasti väärtustatud mudeliga.

 

 

Mis mõjub motiveerivamalt – kas tagant piitsutamine või ergutuskoor? Olenemata vastusest võib ilmneda, et sisekõnes toimime enda suhtes pigem karmikäeliselt. Rasketel hetkedel võime märkamatult ja harjumuspäraselt öelda iseendale asju, mis ka väga heade sõprade vestluses kõlaksid jämedalt. Eluga edasi minna ja omaenda vigadest paremini õppida aitab see, kui patsutame endale hukkamõistmise asemel mõistvalt õlale, julgustame ja adume, et nii nagu meie, ei ole ka mitte ükski teine inimene siin maailmas läbinisti täiuslik ja kõigil on olnud valu ja kannatuse hetki – ka neil, kellel pealtnäha alati kõik õnnestub.

Olen enesekaastunnet endas arendanud ning toetanud selle esilekerkimist oma klientides ja tudengites ning rõõmustan, et seda raamatut saab nüüd lugeda eesti keeles.

Hind klubis: Hind poes:

Enesekaastunne_Marika Paaver

Enesekaastunne_Marika Paaver

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).