Enesekaastunne_Anni Kuusik

 

 

Kaastunne ja mõistmine annab tegutsemisindu ja jõudu, laseb meil end hästi tunda ja parandab haavad. Tihti adume seda hästi, kui mõtleme kellegi teise peale, enese vastu oleme aga märksa karmimad.

Ebaõnnestumised ja kannatused on elu paratamatu osa, millest keegi ei pääse. Sageli aga hakkame tehtud vigade või läbikukkumiste tõttu nägema ennast ka inimesena läbikukkununa. Ometi ei saa meist karmi ja põlgliku enesekriitika tulemusel paremat inimest, vaid tunneme hoopis pettumust ja hakkame endas kahtlema. Enese vastu kaastundlikumad inimesed aga tunnevad vähem ärevust, masendust ja ebakindlust, mis kõik on tänapäeval võtmas kahjuks epideemia mõõtmeid. Äpardusi ja vigu on lihtsam tunnistada, kui sellele ei järgne karm hukkamõist, vaid püüd mõista. Vigade väljatoomine mõistva kaastundeta takistab uute ja paremate lahenduste leidmist ja edasiliikumist.

 

 

Iseenda kaastunde ja lahkusega kohtlemine võib tunduda harjumatu. See võib äratada isegi kahtlusi: ega see ei lõpe enesekesksuse, eneseõigustuse või enesehaletsusega?! Need on vaid mõned väärarusaamad, mis heasoovliku kaastundega seostuvad. Ometi annab just julgustav ja lahke kohtlemine meile pärast ebaõnnestumist jõudu muutuda ning seda saame pakkuda nii teistele kui ka iseendale. Niiviisi leiame indu armastusest, mitte hirmust.

Neuroteadlaste ja psühholoogide uuringud ning iidne meditatsioon kinnitavad, et kannatuse hetked on just need, mil on parim aeg jagada sooja ja lahket kaastunnet. Võibolla on tegemist evolutsiooni nutikaima leiutise või hoopis vingerpussiga, aga kaastunde mõju uurimine inimestel ja laiemalt imetajatel tuletab meelde 13. sajandi Pärsia poeedi Rumi sõnu, et just haavad on koht, mille kaudu pääseb meile sisse valgus!

 

Kaastunne rahustab ja annab jõudu. Heasoovlik kaastunne vabastab inimestes ja teistes imetajates peidus oleva jõu, hoolitsuse ja armastuse hormooni oksütotsiini. Kaastunne on valule ja kannatusele parim palsam, rahustades meie närvisüsteemi. Rahunenult ja tasakaalukamalt oleme ka arukamad – liiklusummikus, pingelistes tööülesannetes või lähedastega jageledes.

Olen psühholoogina südamest rõõmus ja tänulik, et on ilmunud Texase Ülikooli professori Kristin Neffi eluterve ja mõnusa huumoriga vürtsitatud raamat enesekaastundest. See pakub lugemiseks viljastavat mõtteainest, uurimistulemusi ja siiralt jagatud isiklikke kogemusi. Praktilised harjutused ja juhised annavad võimaluse sõlmida iseendaga rahu, olla kannatushetkedel armastav ning leida endas tasakaal ja eneseväärikus.

Hind klubis: Hind poes:

Enesekaastunne_Anni Kuusik

Enesekaastunne_Anni Kuusik

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).