Warren Buffett

Autor: Robert G. Hagstrom

Ilmumisaeg: 15.06.2022

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 256

Kui küsida investorilt, kas ta soovib oma portfelli juhtida sama edukalt kui Warren Buffett, kõlab vastus pea alati: „Jah, kindlasti!“ Ometi sipleb nii mõnigi neist tõsistes raskustes.

Edukalt investeerida ei aita teiste õpetussõnad, vaid õige mõtteviis, mida juhib sinu isiklik Rahavaim, ütleb Robert G. Hagstrom. Mida see endast kujutab? Millised on Rahavaimu komponendid? Kas seda saab õppida? Kui saab, siis kuidas? Kes võiks Rahavaimu tähendust paremini avada kui mitte Buffett ise, võrratu õpetaja, kes on viimased 65 aastat investeerimismaastikul nõnda edukalt navigeerinud?

Hagstrom ütleb, et ta kuulis Buffetti suust sõna „Rahavaim“ esimest korda aastal 2017, Berkshire Hathaway aktsionäride iga-aastasel üldkoosoleku: „Aga ma tean ka väga taibukaid inimesi, kellel Rahavaimu pole ja kes seetõttu võivad teha väga ebaarukaid otsuseid. Nende mõistus ei tööta selle oskuse [kapitali paigutamise] vaimus.“

Rahavaim – see hõlpsasti mällu sööbiv sõnapaar võtab ühelt poolt kokku selle, kuidas läheneda suurtele finantsküsimustele, näiteks kapitali paigutamisele, ning teisalt moodsa ärimaailma üldise mõtteviisi. See kirjeldab inimest, kes on pühendunud õppimisele ja edenemisele ning asjakohatu müra tõrjumisele. Tõenäoliselt on Rahavaimu omav inimene edukas paljudel elualadel, sealhulgas ka investeerimises.

Hagstrom uurib oma raamatus „Warren Buffett. Ülim Rahavaim“, kuidas ühildada Buffetti Rahavaimu elemente oma mõttelaadiga, hoiatades siiski, et tegemist pole metodoloogilise, vaid mõtlemise teejuhiga, mille eesmärk on mõista, mida kujutab endast täisväärtuslik elu.

Ainuüksi Buffetti rahalise mõttelaadi arhitektuur on väärt aega, mis kulub Hagstromi raamatu lugemisele.

LAWRENCE A. CUNNINGHAM
Raamatu „Dear Shareholder: The best executive letters from Warren Buffett, Prem Watsa and other great CEOs“ autor

Puhas geenius! Robert Hagstromi „Warren Buffett. Ülim Rahavaim“ annab esimest korda edasi Warren Buffetti mõtteprotsessi oma ainulaadses mosaiigis ja koes. Kunagi varem pole keegi üritanud sel tasemel kirjeldada maailma suurima investori mõtlemist. Hagstrom, Warren Buffetti parim asjatundja maailmas, teeb seda taas: see teos muudab investeerimiskirjanduse palet.

ROBERT P. MILES
Raamatu „The Warren Buffett CEO: Secrets From the Berkshire Hathaway Managers” autor

 

Hagstromi raamatud panevad lugeja alati nägema maailma uutmoodi. Ta seletab Warren Buffetti investeerimisprotsessi märkimisväärse meisterlikkusega. See raamat jätkab sama traditsiooni ja pakub tõelist lugemisnaudingut.

TREN GRIFFIN
Raamatu „Charlie Munger: The Complete Investor“ autor

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30.50 € Hind poes: 38.50 €

Warren Buffett

Proloog  7 Noor Warren Buffett   13 Algus  20 Usaldusühingust hiidkonglomeraadiks   25 Investeerimisfilosoofia kujunemine   29 Howard Homan Buffett   31 Benjamin Graham   38 Charles Thomas Munger   44 Lõpetuseks  59 Väärtusinvesteerimise evolutsioon   61 Esimene etapp: klassikaline väärtusinvesteerimine   63 Teine etapp: hinda ettevõtet, mitte aktsiat   78 Kolmas etapp: võrgumajanduse väärtus   93 Ettevõttest lähtuv investeerimine   127 Investeerimistsoon   129 Mitte, et aktiivne fondijuhtimine ei töötaks  159 Rahavaim: sportlane, õpetaja, kunstnik   197 Epiloog   211   Tänuavaldused   219 Berkshire Hathaway raamatukogu   223 Lisalugemist   229 Märkused   241

Warren Buffett

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).