
Targem, kiirem, parem
Autor: Charles Duhigg
Ilmumisaeg: 20.01.2017
Kirjastus: Äripäev
Lehekülgi: 416
New York Timesi menuk.
Äriraamatute ühe tippteose „Harjumuse jõud“ autori Charles Duhiggi uus teos uurib tulemuslikkuse tagamaid.
Raamatu keskmes on tulemuslikkuse kaheksa põhimõtet ‒ alates motiveerimisest ja eesmärkide seadmisest kuni keskendumise ja otsuste tegemiseni. Need põhimõtted selgitavad, miks mõni inimene ja ettevõte suudab nii palju ära teha. Selgub, et kõige tõhusamad inimesed, ettevõtted ja organisatsioonid mitte lihtsalt ei toimi teisiti ‒ nad näevad oma maailma ja valikuid hoopis teistmoodi. Palju tähtsam on see, kuidas sa mõtled, mitte niivõrd see, mida sa mõtled.
Tulemuslikud inimesed teavad, et tõhusus oleneb kindlatest valikutest ‒ sellest, kuidas me raamistame oma igapäevaotsuseid, kuidas seame endale suuri ambitsioone ja eirame hästi kättesaadavaid lihtsaid eesmärke, kuidas loome juhina uuenduslikkust õhutava kultuuri ja kuidas kasutame andmeid. Need aspektid eristavadki lihtsalt toimekaid inimesi üdini tõhusatest.
Oma raamatus „Harjumuse jõud“ selgitas Charles Duhigg, miks me teeme seda, mida me teeme. Selles raamatus räägib ta, kuidas saame oma tegevust tõhusamaks muuta. See on põhjapanev raamat, mis aitab saavutada soovitut vähema stressi ja pingutusega ning teha ära rohkem, ilma et ohverdaksime seda, millest kõige rohkem hoolime ‒ see aitab meil saada kõigis oma tegemistes targemaks, kiiremaks ja paremaks.
Hind klubis: 30,50 € Hind poes: 38,50 €
Targem, kiirem, parem
SISSEJUHATUS 11 1. MOTIVATSIOON Uus pilk kasarmule, hooldekodumässule ja kontrollikeskmele 19 2. MEESKONNAD Psühholoogiline turvalisus Google’is ja komöödiasari „Saturday Night Live“ 51 3. FOOKUS Kognitiivne tunnelnägemine, Air France’i reis 447 ja mentaalsete mudelite jõud 89 4. EESMÄRGIPÜSTITUS SMART-eesmärgid, kõrgendatud eesmärgid ja Jom Kippuri sõda 125 5. TEISTE JUHTIMINE Inimröövi lahendamine kulusäästliku ja paindliku mõtlemise ning usalduse kultuuri abil 161 6. OTSUSTAMINE Tuleviku prognoosimine (ja pokkerimängu võitmine) Bayesi psühholoogia abil 197 7. INNOVATSIOON Kuidas ideemaaklerid ja loominguline meeleheide päästsid Disney stuudio filmi „Lumekuninganna ja igavene talv“ 237 8. ANDMETE OMANDAMINE Informatsiooni muutmine teadmiseks Cincinnati riigikoolides 273 LISA Nende ideede kasutusjuhend 305 MOTIVEERIMINE 306 EESMÄRKIDE PÜSTITAMINE 310 FOOKUS 315 OTSUSTAMINE 318 SUUR IDEE 321 TÄNUSÕNAD 327 ALLIKATEST 330 VIITED 331Targem, kiirem, parem

Margo Mitt
koolitaja ja meeskonnatreener
Pealkiri „Targem, kiirem, parem“ tekitas minus enne lugemist veidike kõhklust ja stressi. Kas jälle üks raamat, mis püüab meid edukultusega kaasa jooksma panna?!
Kuid mida rohkem ma raamatut lugesin, seda enam tabasin end mõttelt, mida kasutati kultusetenduses „Armastus kolme apelsini vastu“: „Oi, kui hea raamat.“ See raamat haaras kaasa oma põnevate lugude, teaduslike uuringute ja eluliste näidetega. Väga hästi komponeeritud tekst, milles viimase aja organisatsioonide edukust puudutavad uuringud on toodud lugudena, mida on kerge seedida.
Jaan Tätte laulusõnad ütlevad, et olen homme parem, kui olin eile. Jah, kuid selleks tuleb täna juba midagi teha. Meie tänased valikud määravad homse. Kuid mida siis teha, et oleksime homme paremad. Raamat „Targem, kiirem, parem“ on kindlasti hea abimees targema, parema homse loomisel.
Kultuur on sama tähtis kui strateegia. Mind kui meeskonnatreenerit rõõmustas, et mitme uuringu tulemused toovad tõenduspõhiselt välja, et ettevõtte kultuur on sama tähtis kui ettevõtte strateegia. Kui vanasti hinnati organisatsioone peamiselt nn kõvade kriteeriumite, finantside, juriidilise poole ja majandustulemuste järgi, siis selles raamatus tõstetakse samaväärsete edukuse võtmeteguritena esile nn pehmemaid väärtusi, nagu töötajatevaheline usaldus, psühholoogiline turvatunne, pühendumiskultuur. Oluline oli ka tõdemus, et motivatsioon on pigem oskus, mida saab õppida, täiustada ja toetada ning võtted selleks on juhi kätes.
See on hea käsiraamat kõigile, kes tahavad
- teisi tulemuslikult juhtida,
- soodustada uuendusmeelsust,
- infot paremini omandada,
- õppida keskenduma,
- keskenduda olulisele,
- teha paremaid otsuseid,
- muuta meeskond tõhusamaks.
Raamatu „Targem, kiirem, parem“ võib kokku võtta vanasõnaga, et tegemisest olulisem on olulise tegemine. Meie tänased valikud määravad tuleviku edukuse.
Millest oleneb ettevõtte pikaajaline edukus, sellele saab siit raamatust väga selged vastused!