Targem, kiirem, parem

Autor: Charles Duhigg

Ilmumisaeg: 20.01.2017

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 416

New York Timesi menuk.

Äriraamatute ühe tippteose „Harjumuse jõud“ autori Charles Duhiggi uus teos uurib tulemuslikkuse tagamaid.

Raamatu keskmes on tulemuslikkuse kaheksa põhimõtet ‒ alates motiveerimisest ja eesmärkide seadmisest kuni keskendumise ja otsuste tegemiseni. Need põhimõtted selgitavad, miks mõni inimene ja ettevõte suudab nii palju ära teha. Selgub, et kõige tõhusamad inimesed, ettevõtted ja organisatsioonid mitte lihtsalt ei toimi teisiti ‒ nad näevad oma maailma ja valikuid hoopis teistmoodi. Palju tähtsam on see, kuidas sa mõtled, mitte niivõrd see, mida sa mõtled.

Tulemuslikud inimesed teavad, et tõhusus oleneb kindlatest valikutest ‒ sellest, kuidas me raamistame oma igapäevaotsuseid, kuidas seame endale suuri ambitsioone ja eirame hästi kättesaadavaid lihtsaid eesmärke, kuidas loome juhina uuenduslikkust õhutava kultuuri ja kuidas kasutame andmeid. Need aspektid eristavadki lihtsalt toimekaid inimesi üdini tõhusatest.

Oma raamatus „Harjumuse jõud“ selgitas Charles Duhigg, miks me teeme seda, mida me teeme. Selles raamatus räägib ta, kuidas saame oma tegevust tõhusamaks muuta. See on põhjapanev raamat, mis aitab saavutada soovitut vähema stressi ja pingutusega ning teha ära rohkem, ilma et ohverdaksime seda, millest kõige rohkem hoolime ‒ see aitab meil saada kõigis oma tegemistes targemaks, kiiremaks ja paremaks.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30,50 € Hind poes: 38,50 €

Targem, kiirem, parem

SISSEJUHATUS         11 1. MOTIVATSIOON Uus pilk kasarmule, hooldekodumässule ja kontrollikeskmele        19 2. MEESKONNAD Psühholoogiline turvalisus Google’is ja komöödiasari „Saturday Night Live“       51 3. FOOKUS Kognitiivne tunnelnägemine, Air France’i reis 447 ja mentaalsete mudelite jõud  89 4. EESMÄRGIPÜSTITUS SMART-eesmärgid, kõrgendatud eesmärgid ja Jom Kippuri sõda   125 5. TEISTE JUHTIMINE Inimröövi lahendamine kulusäästliku ja paindliku mõtlemise ning usalduse kultuuri abil      161 6. OTSUSTAMINE Tuleviku prognoosimine (ja pokkerimängu võitmine) Bayesi psühholoogia abil   197 7. INNOVATSIOON Kuidas ideemaaklerid ja loominguline meeleheide päästsid Disney stuudio filmi „Lumekuninganna ja igavene talv“   237 8. ANDMETE OMANDAMINE Informatsiooni muutmine teadmiseks Cincinnati riigikoolides       273 LISA Nende ideede kasutusjuhend  305 MOTIVEERIMINE            306 EESMÄRKIDE PÜSTITAMINE      310 FOOKUS              315 OTSUSTAMINE              318 SUUR IDEE         321 TÄNUSÕNAD            327 ALLIKATEST              330 VIITED           331

Targem, kiirem, parem

Margo Mitt
koolitaja ja meeskonnatreener

Pealkiri „Targem, kiirem, parem“ tekitas minus enne lugemist veidike kõhklust ja stressi. Kas jälle üks raamat, mis püüab meid edukultusega kaasa jooksma panna?!

Kuid mida rohkem ma raamatut lugesin, seda enam tabasin end mõttelt, mida kasutati kultusetenduses „Armastus kolme apelsini vastu“: „Oi, kui hea raamat.“ See raamat haaras kaasa oma põnevate lugude, teaduslike uuringute ja eluliste näidetega. Väga hästi komponeeritud tekst, milles viimase aja organisatsioonide edukust puudutavad uuringud on toodud lugudena, mida on kerge seedida.

 

Jaan Tätte laulusõnad ütlevad, et olen homme parem, kui olin eile.  Jah, kuid selleks tuleb täna juba midagi teha. Meie tänased valikud määravad homse. Kuid mida siis teha, et oleksime homme paremad. Raamat „Targem, kiirem, parem“ on kindlasti hea abimees targema, parema homse loomisel.

 

Kultuur on sama tähtis kui strateegia. Mind kui meeskonnatreenerit rõõmustas, et mitme uuringu tulemused toovad tõenduspõhiselt välja, et ettevõtte kultuur on sama tähtis kui ettevõtte strateegia. Kui vanasti hinnati organisatsioone peamiselt nn kõvade kriteeriumite, finantside, juriidilise poole ja majandustulemuste järgi, siis selles raamatus tõstetakse samaväärsete edukuse võtmeteguritena esile nn pehmemaid väärtusi, nagu töötajatevaheline usaldus, psühholoogiline turvatunne, pühendumiskultuur.  Oluline oli ka tõdemus, et motivatsioon on pigem oskus, mida saab õppida, täiustada ja toetada ning võtted selleks on juhi kätes.

 

See on hea käsiraamat kõigile, kes tahavad

  • teisi tulemuslikult juhtida,
  • soodustada uuendusmeelsust,
  • infot paremini omandada,
  • õppida keskenduma,
  • keskenduda olulisele,
  • teha paremaid otsuseid,
  • muuta meeskond tõhusamaks.

Raamatu „Targem, kiirem, parem“ võib kokku võtta vanasõnaga, et tegemisest olulisem on olulise tegemine. Meie tänased valikud määravad tuleviku edukuse.

Millest oleneb ettevõtte pikaajaline edukus, sellele saab siit raamatust väga selged vastused!

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).