Suurepärasuse kasvatamine

Autor: Robert I. Sutton, Huggy Rao

Ilmumisaeg: 2015

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 344

See raamat räägib väljakutsest, mis seisab iga firma, iga projekti ja iga algatuse ees, mille siht on kasvada suuremaks. Kuidas jõuda üha kiiremini ja üha kaugemale ning toimida aina tõhusamalt sedamööda, kuidas jalajälg suureneb?

Autorid jagavad oma pikaaegseid kogemusi, kuidas parimad juhid ja meeskonnad oma töötajates õiget suhtumist arendavad, levitavad ja hoiavad ega lase veega alla minna sellel, mis on seni edu taganud. Nad lahkavad põhimõtteid, mis aitavad suurepärasust kaskaadina levitada ning kõrvaldada sellised lähenemis- ja käitumismustrid, mis arengut tagasi hoiavad.

Raamatu autor Robert Sutton on Stanfordi ülikooli professor, kelle sulest on juhtimisvaldkonnas ilmunud mitu laialt tuntud teedrajavat bestsellerit. Tema värskeim raamat, Stanfordi kollegi Huggy Raoga kahasse kirjutatud „Suurepärasuse kasvatamine“ on esimene, mida saab ka eesti keeles lugeda.

 

„Suurepärane lugemine, mis pakub tõelist, praktilist nõu, olgu teie meeskonnas 5 või 50 000 liiget. Sutton ja Rao on leidnud just õiged lood, mis näitavad, et peaaegu iga meeskond võib saada suuremaks ja paremaks.“

‒ Laszlo Bock, Google’i asedirektor personali alal

 

„Alustavad firmad külvavad oma kultuuri seemneid kõige esimesest päevast alates. Nende lõplik edu sõltub siiski teadmisest, millal ja kuidas kasvada. „Suurepärasuse kasvatamine“ ammutab materjali väga laia ettevõtete skaala esindajate kogemustest. See on esimene raamat, mis pakub võimalust üksikasjalikult tutvuda kõige paremate meetoditega, mis on vajalikud edukaks kasvamiseks, ilma et lahjeneksid need omadused, mis üldse ettevõtte edukaks tegid. See on vajalik raamat nii suur- kui ka väikeettevõtjatele.“

‒ Eric Ries, „Nutika idufirma“ autor

 

Raamat on Amazoni 2014. aasta parima äriraamatu nominent.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30.50 € Hind poes: 38.50 €

Suurepärasuse kasvatamine

Eessõna. Enama saavutamise probleem Meie teekonna õppetunnid Kust alustada? LAVA ETTEVALMISTAMINE 1. peatükk. Sõda ei käi ainult õhus, vaid ka maa peal Tempo aeglustamine hilisema kiirema  (ja parema) kasvatamise nimel Kasvatamise mantrad Maapealse sõja mõttemudel 2. peatükk. Budism või katoliiklus Tee valimine Kontiinumis liiklemine Omaette või üheskoos Rohkem või paremini Tasakaalu saavutamine: Kaiser Permanente käsipuud KASVATAMISE PÕHIMÕTTED 3. peatükk. Kuumad motiivid, kained lahendused Kasvatamismootori kütus Kuumadest motiividest kainete lahendusteni Arbuusirünnak JetBlue ja Võigas valentinipäev: keskendume esmalt kainetele lahendustele Mõtteviisist rääkimisest ei piisa Positiivse mõjuringi käigus hoidmine Luule, torustik ja suurepärasuse kasvatamine 4. peatükk. Vähenda kognitiivset koormust Kuid taga vajalik keerukus Suurem ja lollim? „Hierarhia ülesanne on seljatada hierarhia“ Anna visalt järele 5. peatükk. Kasvatamist vedavad inimesed Ehita organisatsioone, kus „töökoht kuulub mulle  ja mina talle“ Talendisagedus ehk Netflixis on tähed igal ametipostil Tamago-Ya keskkoolist välja langenud noored Vastutustunne: töökoht kuulub mulle ja mina talle Talentide riita kuhjamisest ei piisa Äärmine vastutustunne: rünnak Tajile 6. peatükk. Ühenda inimesi ja levita suurepärasust Sotsiaalsete sidemete kasutamine õige mõtteviisi levitamiseks Eesmärk: headuse doominoketid Kas teil on üldse suurepärasust? Kellega ühendus luua? Kuidas võrke tööle panna? Ühise pulsi loomine Juhid kui ühendajad: kolm lakmuspaberikatset 7. peatükk. Halb on tugevam kui hea Suurepärasusele tee avamine Pole minu probleem Head inimesed, perverssed stiimulid ja halb käitumine Halva peatamine Hoiatusmärgid: viis ohtlikku tunnet TÕMBAME OTSAD KOKKU 8. peatükk. Tegin seda, mitte toda Kujutle, et oled juba edu saavutanud (või läbi kukkunud) Vaata tulevikust tagasi Kas kasvatamine oli hea mõte? Tegin seda, mitte toda Kasvatamise rõõmud Õpeta meile rohkem, õpi ise rohkem Tänusõnad Lisa Seitsmeaastane vestlus: kuidas me oma ideid arendasime Täpsus ja sidusus Seitse aastat vestlust Põhimeetodid Viited

Suurepärasuse kasvatamine

Kati Nikopensius
Ocean Visuals

„Suurepärasuse kasvatamine“ on inspireeriv” lugemine nii noorele kui ka juba kogenud juhile, kes soovib oma organisatsiooni kasvatada ja arendada nii, et selles tekiks rohkema saavutamise kultuur. Raamat annab vastuse, kuidas organisatsiooni tüürida nii, et saavutamise vajadus ja paremuse poole pürgimine jõuaks võimalikult paljude organisatsiooni liikmeteni. Lugejale tutvustatakse mitmekülgseid näiteid maailma tipporganisatsioonide juhtide rakendatud praktikatest, mis pakuvad lugemisrõõmu väga erinevates valdkondades tegutsevatele juhtidele. Eriti nauditavaks teeb raamatu fakt, et selle sisu põhineb aastatepikkusel Stanfordi ülikooli taustaga professorite uurimistööl ja paljude andekate juhtidega koos töötamise kogemusel. „Suurepärasuse kasvatamine“ on vajalik öökapilugemine igale edasipürgivale juhile, kes soovib oma meeskonda arendada ja inspireerida suurepäraseid tulemusi saavutama.

Martin Rauam
Jolos Events, tegevjuht

“Suurepärasuse kasvatamine” on mõeldud peamiselt neile, kelle ees seisavad organisatsiooni kasvatamise väljakutsed. Lähtudes üldisest arusaamast, et rohkem on parem, püüab iga progressiivne organisatsioon enda häid külgi arendada ja suurepäraseid omadusi paljundada. Ja kiiresti. Meil Eestis tõeliselt kiireid ja suuri arenguid napib, kuid areng on areng ja iga mätta otsast vaadatuna saab midagi ära teha, et õnne oma õuele lähemale võluda.

Kasvatamine ainult sarnaste tegevuste kopeerimise abil ja seeläbi edu saavutamine on paljudele illusioon. Suurus muutub üsna kiiresti probleemiks.

 

Teooria ja praktika ühes valemis

Kuigi tänapäeval võib eduteemalisi mõttearendusi kirjutada igaüks ja igaühe näitel ning kõik nad on õiged, on selle raamatu autorite puhul tegemist siiski oma valdkonna raskekaallastega, kes on aastakümnetepikkuse teadusliku töö ja päriselu juhtumid kõik ühte valemisse kokku pannud. Selle juures on paljud mõtted ühest eduloost kaugemale mõeldud, nagu näiteks vana laienemise probleemi „üks suurus sobib kõigile” arendamine katoliiklikuks ja budistlikuks lähenemiseks.

Raamatus külluslikult esinevate värvikate lugude ja pika­ajalise teadusliku töö tulemusena seatakse korda praktiline tööriistakast igas suuruses organisatsiooni kasvuraskuste raviks. Justkui hoiatavalt on enamik näidetest ainult edulood, neid on palju ja kõik ei ole ehk meie kontekstis kasutatavad. Kohati hakkavad autorid ennast kordama, seepärast on lugemine lihtne ja paneb ehk liiga ruttu lehti keerama, kuid samas on näidislood raamatu eri osades oskuslikult omavahel seotud. Need, kelle jaoks ameerikalikud näited edukogemusest lugemise venima panevad, võivad neid oma äranägemise järgi vahele jätta ning keskenduda raamatu selgepiirilistele väidetele: kuidas keerulisi protsesse tupikust mööda juhtida, kuidas traditsioonilisi väljakutseid eba­traditsiooniliselt lahendada ja enda suurepärasust igas suunas kasumlikult levitada.

[read]

 

Perspektiivi küsimus

Raamat on mahukas ja põnevaid mõtteid organisatsiooni kasvatajale palju, suur osa nendest uuesti avastatud vana või vanasti avastatud uus. Kuigi autorid on pigem akadeemilise taustaga teoreetikud, on nad raamatu koostamisel veetnud palju aega ülikoolist väljaspool, otsides igale teooriale ka ettevõtluses läbiproovitud kinnitusi. Vähemalt ühe igale mõttele.

Raamatus on piisavalt pajatusi ettevõtluse jumaluste hulka kuuluvatest firmadest, kuid sinna kõrvale mahuvad ka paljud muud tegevusalad, alates väga lihtsatest äri­mudelitest kuni sõjateaduseni välja. Seega, meie siin Eesti kontekstis peame raamatus välja pakutud tööriistadest valima endale sobivad ja neid veidi oma kultuuri­ruumiga kohandama, kuid see panebki kodused asjad paremini perspektiivi ja mõtte tööle. Sest kõik näited töötavad, kuni nad enam ei tööta.

 

Innustavad ideed

Kui suur teetähis see teos äriraamatute maailmas on, jäägu lugeja otsustada, aga uurida tasub sedavõrd sisulist raamatut kindlasti, nii teoreetikutel kui ka praktikutel. Nagu ikka, ei pakuta ka siin välja igavese õnne valemit ja sõnu välja öelda on lihtsam kui nende järgi elada. Kuid sellest hoolimata peaks see ideede kogum lennutama mõtte tavapärasest kaugemale orbiidile, kust on hea õhinaga oma suurepärasust veel suuremalt näha ning kaasteelisi sellega nakatada. Juba homme.

[/read]

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).