Täiuslikkuse lõks

Autor: Thomas Curran

Ilmumisaeg: 06.05.2024

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 264

PS Kui sulle kuvab raamatuklubi lehel veateadet, et sinu meiliaadress pole klubiga liitunud, siis palun logi raamatuklubi lehelt enne loobumist korraks välja ja seejärel uuesti sisse. Nii saad olla kindel, et loobumise info jõuab meieni.

Kust on tekkinud sügavalt juurdunud idee, et ainus viis edu saavutada on püüelda täiuslikkuse poole? Täiuseiha vaatab meile vastu reklaamidest, filmidest ja sotsiaalmeediast ning on paraku kandunud üle ka päris ellu: akadeemilise edu kultus, iluideaalid, lapsevanemate surve teha kõike „õigesti“, auahnust õhutav töökultuur jne. Mida rohkem näiliselt ideaalset elu enda ümber näeme, seda enam veendume, et oleme ka ise õnnelikud ja edukad vaid siis, kui saavutame endale seatud ideaalid. Päriselt toob taoline kollektiivne hoiak aga kaasa ebakindluse ja pideva rahulolematuse: alati jääb midagi puudu. Põlgame iseenda puudusi, seda, mis teeb meist inimesed. Kuidas leppida ebatäiuslikkusega ja elada iseendaga rahujalal?
Raamatu autor Thomas Curran, samuti hingelt perfektsionist, on selle teekonna läbi teinud ja teab, et perfektsionism ei ole muud kui paradoks, saades ajapikku paljude meie hädade allikaks. Ühena vähestest maailmas on ta teemat ülikooliprofessori rollis süvitsi uurinud ning selgitab, kust täiuseihalus alguse saab, miks see on negatiivne mõtteviis ja kuidas võiks kultuuriruum areneda paremuse poole, kui lubame endil käiku aeglustada, tagasi minna või lausa ebaõnnestuda.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 32.50 € Hind poes: 39.50 €

Täiuslikkuse lõks

Eessõna 9 Esimene osa. Mis on perfektsionism? Meie lemmikpahe 15 Kas minust piisab? 29 Teine osa. Mida perfektsionism meiega teeb? Mis ei tapa ja tugevaks ei tee 55 Alustasin, aga jätsin pooleli 71 Varjatud epideemia 89 | Kolmas osa. Kuidas perfektsionism tekib? Mõned on rohkem perfektsionistid kui teised 101 Mida mul ei ole 117 Postituste jõud 135 Sa pole seda lihtsalt veel välja teeninud 151 Perfektsionism algab koduseinte vahelt 173 Lõppematu askeldamine 187 Neljas osa. Kuidas piisavaga leppida ja ebatäiuslikkusest rõõmu tunda? Iseenesega leppimine 207 Post-perfektsionistliku ühiskonna postskriptum 221 Tänusõnad 241 Märkused 243

Täiuslikkuse lõks

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).