Sprint

Autor: Jake Knapp koos John Zeratsky ja Braden Kowitziga

Ilmumisaeg: 20.03.2017

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 288

New York Timesi ja Wall Street Journali menuk

Kolm firma Google Ventures idufirmade nõustajat Jake Knapp, John Zeratsky ja Braden Kowitz on ideede läbiproovimiseks ja keeruliste küsimuste lahendamiseks välja töötanud unikaalse viiepäevase programmi, mida on tõestatud juba enam kui sajas ettevõttes.

Ettevõtjad ja juhid on tihti keeruliste küsimustega silmitsi. Sageli panustatakse ideesse või tootesse väga palju, enne kui hakatakse seda sihtrühma peal katsetama ja avastatakse suuri puudusi. Millele keskendada oma pingutused ja millest alustada? Kuidas meie idee tegelikkuses välja kukub? Kui palju koosolekuid ja arutelusid tuleb pidada, et olla õiges otsuses kindel?

Sprint annab nendele tähtsatele küsimustele selge vastuse. Kui kasutada õigeid nippe, on võimalik viie päeva jooksul leida hea lahendus: probleem kaardistatakse, visandatakse võimalikud lahendused, valitakse neist parim, valmistatakse prototüüp ja katsetatakse seda sihtrühma peal.

Sprint on praktiline juhend, mis aitab leida vastused kriitilistele äriküsimustele. See raamat on kõigile, kellel on käeulatuses suur võimalus, probleem või idee, millele tuleb kiiresti vastus leida.

 

„Lugege seda raamatut ja tehke nii, nagu see ütleb, kui tahate luua kiiremini paremaid tooteid.“
– Ev Williams, Mediumi, Bloggeri ja Twitteri asutaja

“Sprint pakub ideede proovimiseks ülitõhusat valemit, mis toimib nii idufirmas kui suures organisatsioonis. Viie päeva jooksul liigutakse ideest prototüübini ja jõutakse otsuseni. See aitab sul ja su meeskonnal hoida kokku loendamatuid tunde ja dollareid. See on iga valdkonna ettevõtjate kohustuslik lugemisvara.” ‒ Eric Ries, „Nutika idufirma“ autor

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30,50 € Hind poes: 38,50 €

Sprint

EESSÕNA       11 SISSEJUHATUS         19 ETTEVALMISTUS    32 1. VÄLJAKUTSE           35 2. MEESKOND  43 3. AEG JA RUUM          53 ESMASPÄEV 64 1. ALUSTAGE LÕPUST            67 2. KAART           73 3. KÜSIGE ASJATUNDJATELT           83 4. SIHTMÄRK    99 TEISIPÄEV     110 1. PARANDUSED JA TÄIENDUSED   113 2. LAHENDUSTE VISANDAMINE      123 KOLMAPÄEV            144 1. OTSUSTAMINE 147 2. MAADLUS 165 3. PILTSTSENAARIUM 171 NELJAPÄEV  184 1. VÕLTSING 187 2. PROTOTÜÜP 205 REEDE            214 1. ANDMETE KOGUMINE 217 2. INTERVJUU 223 3. ÕPPIMINE 239 ÕHKUTÕUS   250 MEELESPEA 256 KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED        274 TÄNUAVALDUSED  282 PILDIALLIKAD         288  

Sprint

Eveli Glinjanski ja Kaarel Mikkin
Brand Manual

Brand Manualis on aegajalt kolleegidega lugemisklubid ning „Sprint“ on sealt läbi käinud juba enne eesti keeles ilmumist.

 

Sprindi õnnestumiseks on vaja:

  1. väga konkreetset probleemi, mida lahendama hakata;
  2. eri valdkondade spetsialiste (ideaalis suurema ettevõtte eri osakondadest), kes näevad sama probleemi mitme nuga alt ja oskavad seetõttu erinäoliste lahenduste peale tulla;
  3. moderaatorit (ideaalis kõigi jaoks uus inimene), kes jälgib sprindi protsessi, jagab vastavalt raamatus kirjeldatud ülesannetele osalejatele juhiseid ning jälgib ajakasutust.

 

Sprint sobib meie hinnangul eelkõige keskmisesse või suuremasse ettevõtetesse, kus on selged väljakujunenud osakonnad ning majas on olemas eri valdkondade spetsialistid. Kindlasti peab protsessis osalema ka ettevõtte kõige kõrgem otsustaja, kes kinnitab või lükkab ümber leitud lahendused. Kui juht ei tule ega mõtle kaasa, siis võib sprindi samahästi kui läbikukkunuks lugeda – seda kinnitavad ka mitmed raamatus kirjeldatud elulised näited.

 

Sprindi õnnestumisele aitab kaasa see, kui protsessi on peale oma inimeste kaasatud 1–2 välisspetsialisti, kes tunnevad valdkonda, kuid mitte ettevõtte siseelu – see annab kogu protsessile uue hingamise ja laseb näha võimalusi seal, kus neid esialgu võimalikuks ei peeta. Kõige lõpuks on vaja mõelda ka aja peale, sest sprint nõuab seda – tuleb broneerida üks nädal, mis möödub nutikate kaaslastega sprintides väga lennukalt ja loodetavasti tulemusrikkalt.

 

Brand Manuali Tallinna tiimis on 14 inimest ning meile raamatus kirjeldatud sprindi formaat paraku väga hästi ei sobi, sest meil puudub suurele organisatsioonile omane osakondade hierarhia. Lisaks võib nädalane tööst eemalolek halvata väikeettevõtte töö ning mõjuda üsna traagiliselt finantsnumbritele. Seetõttu tuleb asja võtta mõistusega ning planeerida väiksemate sammudena, väiksemate sprintidena. Viimane sellelaadne toimus kõigest kuu aega tagasi. Oleme oma protsessidesse meeleldi kaasanud ka spetsialiste väljastpoolt, keda mõnes muus olukorras ka konkurendina võiks käsitleda. Ent meil seda hirmu ei ole, teeme meeleldi koostööd, jagame oma teadmisi ning meeleldi õpime teistelt ka ise juurde. Sharing is caring!

 

Tiit Valm
projektijuhtimise koolitaja

Kui soovite teha kiireid strateegilisi otsuseid ja tunda end seejuures kindlalt, siis on see raamat teile.

 

Tänapäevases kiires projektipõhises maailmas on aeg edu saavutamiseks üks oluline kriteerium. Projektijuhtimise kogemus on õpetanud, et tööks vajalik aeg kaob peamiselt projekti ja tegevuste alguses. Ka mis tahes ideede elluviimisel tekib just alguses palju raskeid küsimusi ja ebakindlus toob kaasa otsuste venimise. Tahame ju olla veendunud, et investeeritav aeg ja raha oleksid mõistlikud. Hirm vigu teha paneb keskenduma kõikvõimaliku lisateabe otsingutele, mis peaks andma tähtsate otsuste langetamiseks infot. Tegelikult on enamasti olemasoleval kogenud meeskonnal piisavalt teadmisi ja kogemust, et leida õige siht. Puudu on vaid metoodika, kuidas tõhusalt ja kiirelt vajalikud otsused langetada.

 

See raamat on väga konkreetne tegevusjuhend, mis aitab leida kiiresti üles võimalikult täpse teeotsa ning teha valiku, millises suunas edasi liikuda. Selles antud juhised on samavõrd konkreetsed kui koogi küpsetamise retsept. Ajaline plaan on viieks päevaks tunnitäpsusega paika pandud ning antud on täpsed tegevusjuhised. Sprindi tulemuslikkuse kindlustamiseks ei saa midagi retseptist kõrvale jätta või teistmoodi teha. See on tõhus viiepäevane protsess, mis annab vastuse ideede hindamisel tekkivatele tähtsatele küsimustele. Meetod sobib äristrateegiat, projekteerimist, tootearendust ja muid valdkondi puudutavate ideede läbitöötamiseks. Sprindis soovitatud väga häid juhtimisvõtteid saab kasutada ka igapäevases juhtimistegevuses.

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).