Nullist üheni

Autor: Peter Thiel

Ilmumisaeg: 20.09.2015

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 224

Ka meie ajal leidub ikka veel kaardistamata alasid ja avastamata leiutisi. Selles raamatus näitab Peter Thiel, legendaarne ettevõtja ja investor, PayPali asutaja ja paljude teiste üliedukate ettevõtete käimalükkaja, kuidas leida võimalus nende uute asjadeni jõuda. Thiel leiab, et hoolimata säravate infotehnoloogiaseadmete pidevast täiustumisest, elame tehnoloogilise stagnatsiooni ajastul. Progress võiks toimuda mis tahes tööstus- või ärivaldkonnas.

Kui teha seda, mida keegi teine juba oskab, liigub maailm alates ühest punktini n. Kui aga teha midagi uut, siis liigume nullist üheni. Järgmine Bill Gates ei ehita üles operatsioonisüsteemi. Järgmine Larry Page ei loo otsimootorit. Homse päeva kangelased ei saavuta edu armutu turukonkurentsi võitmise abil. Nad ei konkureeri üldse, sest loovad midagi unikaalset.

See raamat pakub optimistlikke väljavaateid tulevikuprogressi võimalustele ja samas uutmoodi lähenemist innovatsioonile. Kõigepealt tuleb õppida esitama küsimusi, mis juhatavad meid ootamatutes kohtades peituvate väärtuste juurde.

 

Raamat on New York Timesi ja Amazoni 2014. aasta äriraamatute kategooria bestseller, Amazoni 2014. aasta parima äriraamatu nominent ning Goodreadsi 2014. aasta lugejate valiku parima äriraamatu nominent.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30.50 € Hind poes: 38.50 €

Nullist üheni

Sisukord Eessõna Nullist üheni 1. TULEVIKU PROOVIKIVI Nullist üheni: tulevik täis arengut Idufirmalik mõtlemine 2. PIDUTSE, NAGU OLEKS AASTA 1999 90ndate lühiajalugu Maania – september 1998 kuni märts 2000 Paypali maania Õppetunnid 3. IGA ÕNNELIK ETTEVÕTE ON ISEMOODI Valed, mida inimesed räägivad Monopolismi valed Konkurentsi valed Julmad inimesed Monopoolne kapitalism 4. KONKURENTSI IDEOLOOGIA Sõda ja rahu 5. VIIMASE TULIJA EELIS Monopoli tunnused 1. Patenditud tehnoloogia 2. Võrgustikuefekt 3. Mastaabisääst 4. Kaubamärgiarendus Monopoli ülesehitamine Alusta väikselt ja liigu monopoli suunas Kasvamine Ärge tekitage turul häireid Viimastest saavad esimesed 6. SA EI OLE LOTOPILET Kas oma tulevikku saab kontrollida? Ebamäärane pessimism Kindel pessimism Kindel optimism Ebamäärane optimism Meie ebamääraselt optimistlik maailm Ebamäärane rahandus Ebamäärane poliitika Ebamäärane filosoofia Ebamäärane elu Kas ebamäärane optimism on üldse võimalik? Kujundamise tagasitulek Sa ei ole lotopilet 7. JÄRGNEGE RAHALE Riskikapitali astmeseadus Miks inimesed ei märka astmeseadust? Mida astmeseadusega peale hakata? 8. SALADUSED Miks inimesed ei otsi saladusi? Konventsionaalne maailm Saladuste kaitseks Kuidas saladusi leida? Mida saladustega peale hakata? 9. ALUSMÜÜRID Abielu ülesehitamine Omamine, valitsemine ja kontroll Rongis või rongist maas Raha ei ole jumal Erihuvid Asutamise pikendamine 10. MAFFIA TÖÖMEHHANISM Midagi enamat kui professionaalsus Vandeseltslaste värbamine Mis on peidus Silicon Valley kapuutside sees? Tee ühte asja Sektidest ja konsultantidest 11. KUI SA SELLE VALMIS TEED, KAS NAD TULEVAD? Nohikud versus müügimehed Müük on varjatud Kuidas toodet müüa? Kompleksne müük Personaalne müük Turustuse paigalseis Turundus ja reklaam Viirusturundus Turustuse astmeseadus Müümine mitteklientidele Kõik müüvad 12. INIMENE JA MASIN Asendamine versus täiendamine Üleilmastumine tähendab asendamist Tehnoloogia tähendab täiendamist Täiendavad ettevõtted Arvutiteaduse ideoloogia Üha nutikamad arvutid – kas sõbrad või vaenlased? 13. ROHELISEKS MUUTUMINE Tehnoloogiaküsimus Ajastuse küsimus Monopoolse seisundi küsimus Inimeste küsimus Turustuse küsimus Kestvuse küsimus Saladuse küsimus Sotsiaalse ettevõtluse müüt Tesla: seitse seitsmest Energia 2.0 14. ASUTAJATE PARADOKS Erinevuses peituv jõud Kust kuningad tulevad? Ameerika kroonitud pead Kuninga tagasitulek Lõppsõna Kas stagnatsioon või ainulaadsus? Tänusõnad Illustratsioonide õigused Autoritest

Nullist üheni

Taavet Hinrikus
TransferWise’’i kaasasutaja

Viimase kümne aasta jooksul on Eestist tulnud ettevõtteid, mida ka maailmas märgatakse – kõige ilmsem näide on Skype. See on kasvatanud ka siinsete uute alustajate enesekindlust. Kust aga leida inspiratsiooni, kui su soov on ära teha midagi sama suurt või suurematki?

 

Thiel ei ole kindlasti vastuoludeta mees. Pärast ettevõtja rollist riskikapitalisti rolli liikumist on kõik ta väljaütlemised kuulunud kõva sõna rubriiki. Tema ideede hulka kuulub rahvusvahelistes vetes asuvatele mahajäetud naftaplatvormidele autonoomsete „saareriikide” loomine, kus saaks eksperimenteerida alternatiivsete riigikordade ja majandussüsteemidega. Samuti on ta andnud välja kahe miljoni dollarilise stipendiumi parimatele ülikoolitudengitele ‒ juhul kui nad ülikoolist loobuvad ja selle asemel start-up’iga alustavad.

 

Praegu on Thieli riskikapitalifond Valar Ventures TransferWise’i investor, aga juba enne meie revolutsiooniga liitumist olid mõned tema raamatus väljendatud mõtted meie jaoks väga tähtsad. TransferWise’i algus olnuks väga vaevaline, kui meie lubadus oleks olnud pakkuda pankadega võrreldes 10% paremat vahetuskurssi. Meile oli selge, et maailma muutmiseks peame olema mitte kaks või kolm, vaid vähemalt kümme korda pankadest paremad ja soodsamad.

[read]

 

Thiel toob veel ühe näite, mis on väga lähedal TransferWise’i praegustele põhimõtetele. PayPali algusaegadel otsustasid nad palgata tööle inimesi, kes oleksid küll andekad, aga enamgi veel ‒ kellele PayPal tähendaks rohkemat kui lihtsalt töökohta. Samuti võtsid nad seisukoha, et ei delegeeri uute inimeste leidmist kunagi ettevõttest väljapoole, anonüümsetele personaliotsijatele. See, et PayPali algusaegade töötajaskond on tuntud kui PayPali maffia, on see, mille poole ka TransferWise püüdleb.

 

Thiel räägib oma Stanfordi loengutes ka, et asutaja ülesanne on esimestes asjades kümnesse panna. Kui vundament on viltu, ei saa selle peale edukat ettevõtet ehitada. Just sellisena olen enda rolli näinud: hoolitseda õige suuna eest ja anda siis õigetele inimestele tööriistad, et nad saaksid iseseisvalt suuri asju teha.

 

Minu kogemus ütleb, et kui sa oled ühe korra juba nullist üheni läinud, siis ei paku ühest kaheni või kahesajani minek enam erilist rahuldust. Proovige ise. Ja kui veel ei julge, siis alustage sellest raamatust.

[/read]

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).