Haara ohjad!

Autor: Rick Pastoor

Ilmumisaeg: 01.05.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 304

Pole vahet, kas oled üliõpilane, tegevjuht, ametnik või president, äsja uuele töökohale asunud või vana kala, sul on igal nädalal kasutada täpselt seitse 24-tunni pikkust päeva. Tahad saada väiksema vaevaga rohkem tehtud? Ära vaata, kui palju sul on aega, vaata, kuidas sa seda kasutad, ütleb raamatu „Haara ohjad!“ autor Rick Pastoor.

Kui mõelda, kui suurt rolli mängib meie elus töö, on kummaline, et meile ei õpetata, kuidas seda teha. Justkui peaksid kõik iseenesestmõistetavalt teadma, kuidas seada prioriteete, teha häid plaane ja saada hakkama kiire tempoga. Tegelikkuses ei kipu aga tööasjad minema päris nii nagu peaks. Nädal on vaevalt alanud, kuid juba oled omadega maas: postkast ja kalender on totaalselt umbes ning tegemata tööde nimekiri pikem kui lohesaba. Rabad küll kõvasti tööd, aga kas teed ka edusamme?

Pastoor ei erguta sind tempot maha võtma ega oma ambitsioone kohitsema, vaid aitab sul sinu käsutuses oleva ajaga teadlikumalt ümber käia. Ta selgitab, millele strateegilisel hetkel vunki juurde anda ning mis jätta külma kõhuga tegemata. Kuid juttu tuleb ka muust.

  • Kuidas strateegiliselt töötada ja haarata töötundide üle parem kontroll?
  • Kuidas saada hakkama kõikvõimalike ootamatustega?
  • Kuidas strateegiliselt mõelda ning teisi kuulata?
  • Kuidas kasutada kalendrit, ülesannete nimekirja ja e-postkasti, et teha tööd kiiremini ja paremini?
  • Kuidas mõelda välja, mida sa tegelikult tahad?
  • Kuidas eesmärkidega aastaplaani koostada ning selle teostuseni jõuda?
  • Kuidas jääda iseendaks, aga olla seejuures parem?
  • Kirsiks tordil on asjade lõpule viimise tehnika: iganädalased kohtumised vastutuspartneriga.

 

Tõhus ja produktiivne töö ei tähenda tingimata rohkem aega ja vaeva, pigem paremat ajajuhtimist, teadlikumat keskendumist ja tervislikumaid tööharjumusi.

Rick Pastoori nauditav, praktiline, värvikate eluliste näidetega „Haara ohjad!“ kinnitab, et tööd saab teha nutikalt ja tulemuslikult, ilma et see kahjustaks tervist või suhteid teistega, ning igaüks saab seda võimekust endas ise arendada. Selleks pole vaja teha muud kui võtta appi tema kättevõtmise meetod.

Jaanika Jaarman
koolitaja

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30.50 € Hind poes: 38.50 €

Haara ohjad!

SISSEJUHATUS 9 I OSA. KÄTTEVÕTMINE JA SINU NÄDAL 15 SINU KALENDER ON SU KALJU 19 Prioriteetide seadmine, töö planeerimine ja asjade teokstegemine LÕPETA ASJADE HOIUSTAMINE PEAS 55 Võida nutika ülesannete nimekirja abil oma aju tagasi FWD: RE: RE: MEILIAEG 93 Postkasti haldamine TURVAVÕRGUGA TÖÖTAMINE 113 Tunne, millist selgust ja rahu toob reedene kokkuvõte I OSA SPIKKER 125 II OSA. KÄTTEVÕTMINE JA SINU AASTA 129 MIS AJENDAB SIND VOODIST TÕUSMA? 133 Avasta, mis sind motiveerib AASTA PLANEERIMISE PÄEV 155 Kuidas ainult ühe päevaga teha plaane terveks aastaks JULGUSTAMISE JÄRGMINE TASE 179 Iganädalane kohtumine vastutuspartneriga II OSA SPIKKER 191 III OSA. KÄTTEVÕTMINE JA SINU ELU 195 OLE SINA ISE, AGA PAREM 199 Oma käitumise ja minapildi muutmine MIKS TASUB VÄHEM RÄÄKIDA 211 Tahad olla kaval? Siis kuula hästi ja küsi nõu LAHENDA MISTAHES PROBLEEM 225 Õpime strateegiliselt mõtlema MÕTLE SUURELT 245 Ja alusta väikselt III OSA SPIKKER 252 LISAPEATÜKID PAREMATE MÄRKMETE TEGEMINE 253 Mõtete ülesmärkimiseks (ja nende uuesti leidmiseks) rakenduse kasutamine KÄTTEVÕTMINE PUHKUSEL 261 Kuidas minna ära ja tulla selge peaga tagasi KÄTTEVÕTMINE JA MEESKONNA JUHTIMINE 273 Kuidas hoida suurel pildil silma peal, kui sina vastutad SOOVITUSLIK KIRJANDUS 297 ALLIKAD 299 TÄNUSÕNAD 303 AUTORIST 304

Haara ohjad!

Jaanika Jaarman, koolitaja

 

Maailmas, kus töö mängib keskset rolli, on hämmastav, et meile ei õpetata, kuidas seda efektiivselt teha. Eeldatakse, et meil on loomulik oskus seada prioriteete, tulla toime tiheda ajakavaga ja olla seejuures maksimaalselt produktiivne.

 

Pandeemia muutis oluliselt meie töökultuuri: täna on veelgi olulisem leida viise, kuidas nutikalt ja paindlikult töötada, et toime tulla ootamatute olukordadega ning keskenduda tõeliselt olulisele. Kuidas oma tööd paremini hallata, suurendada produktiivsust ja vähendada stressi, just sellest Rick Pastoori raamat „Haara ohjad!“ räägibki.

 

Pastoor pakub põhjalikku juhendit, mille abil viia kuldne kolmik – töö- ja eraelu ning eneseareng –  paremasse tasakaalu ning suurendada oma ettevõtmiste efektiivsust. Raamat on jaotatud kolmeks osaks, mis keskenduvad elu erinevatele aspektidele: sinu nädal, sinu aasta ja sinu elu.

 

Mis on sinu olulised verstapostid ning kuidas nendeni jõuda

 

Esimeses osas – „Kättevõtmine ja sinu nädal“ – rõhutab Pastoor efektiivse ajajuhtimise tähtsust ja pakub praktilisi näpunäiteid ülesannete prioritiseerimiseks, nutika tegevusnimekirja ja e-postkasti kontrolli all hoidmiseks. Reedene kokkuvõte on tõhus tehnika, mis aitab lugeja suurema selguse ja meelerahuni.

 

Teine osa – „Kättevõtmine ja sinu aasta“ – räägib tähenduslike eesmärkide seadmisest ning kuidas nendeni strateegilise plaani abil jõuda. Autor julgustab lugejaid märkama oma isiklikke ajendeid, looma ühepäevast aastaplaani ning selgitab, miks ja kuidas on mõistlik protsessi ka usaldusväärne partner kaasata.

 

Kolmas osa – „Kättevõtmine ja sinu elu“ – on raamatu süda, mis keskendub isiklikule arengule ja edukust soosivate harjumuste kujundamisele. Pastoor käsitleb eneseanalüüsi jõudu, tõhusat suhtlemist, strateegilist mõtlemist ning väikeste sammudega suurte eesmärkide poole liikumist.

 

Kuidas säilitada suure pildi perspektiiv

 

Raamatu lisapeatükid puudutavad selliseid teemasid nagu märkmete tegemine, puhkuse planeerimine ja meeskonna juhtimine. Pastoor pakub siingi praktilisi nõuandeid, kuidas tehnoloogia abil oma märkmeid paremini organiseerida, meeskonda juhtida ning stressivabalt puhkust nautida, minetamata sealjuures suure pildi perspektiivi.

 

Autori lähenemine võib tunduda vastuoluline spontaansust hindavatele inimestele, ent tegelikkuses pühib see laualt stressi ning toob asemele suurema vabaduse ja paindlikkuse, et kohaneda ning areneda. Autor ühendab strateegilise mõtlemise ja eneseteadlikkuse, julgustades lugejaid oma eluviisi ja töökorraldust ümber mõtestama, avades nõnda uksed suuremale edule ja rahulolule.

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).