Essentsialism

Autor: Greg McKeown

Ilmumisaeg: 08.12.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 272

Greg McKeown seisab põhimõtte eest, et peaksime töö- ja eraelule lähenema minimalismist kantud lihtsusega. Raamatus „Essentsialism“ näitab ta, kuidas olla essentsialist, teisisõnu, kuidas leida üles tõeliselt oluline ning see esikohale seada. Ebaoluliste tegemiste ja kohustuste kihtide „mahakoorimine“ aitab meil tuua ellu lihtsust ja väärtust.

Essentsialism kui elufilosoofia võiks kõnetada kõiki, kes ajavad elus taga tähendusrikkust ja rahuldust. Lihtne on kiire töö- ja elutempo all kaotada tasakaal ja sisemine motivatsioon, unustades üleüldse ära, miks me üht või teist asja teeme. McKeown julgustab lugejaid tegema valikuid ja seadma oma väärtushinnanguid, et edaspidi neile põhimõtetele ja eesmärkidele vastavalt ka tegutseda.

Järgides essentsialistliku eluviisi lihtsaid ideid, leiate elus selguse, õpite seadma piire ning saavutate taas kontrolli oma vaimse ressursi üle. Essentsialism ei ole aga pelgalt järjekordne asi, mida oma pikka kohustuste to-do-listi lisada, vaid pigem miski, mida olla ja omaks võtta. Võite juba õige pea näha, et teete vähem, aga saavutate rohkem ning olete seejuures rahulolevam kui varem.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30.50 € Hind poes: 39.50 €

Essentsialism

TUUM Milline on essentsialistile omane mõttelaad? peatükk Essentsialist  9 peatükk VALI. Valikute nähtamatu jõud          41 peatükk SÕELU VÄLJA. Peaaegu kõik on ebaoluline    49 peatükk KOMPROMISSID. Millist probleemi ma tahan?          57
  1. OSA. UURI
Kuidas saab sõeluda paljudest tühistest asjadest välja vähesed olulised asjad? peatükk PÕGENE. Kättesaamatuse eelised       71 peatükk VAATA. Näe, mis on tegelikult oluline            81 peatükk MÄNGI. Võta oma sisemise lapse tarkust kuulda         91 peatükk UNI. Kaitse vara        99 peatükk VALI. Äärmuslike kriteeriumite jõud 111 III. OSA. KÕRVALDA Kuidas saada lahti paljudest tühistest asjadest? peatükk TÄPSUSTA. Ühest otsusest sõltub tuhandeid   127 peatükk JULGE. Elegantse äraütlemise jõud       139 peatükk LOOBU KOHUSTUSTEST. Võida suurelt, kärpides kaotusi      153 peatükk TOIMETA. Nähtamatu kunst 165 peatükk PIIRA. Piiride kehtestamise vabadus    173
  1. OSA. TEE ÄRA
Kuidas teha asjade elluviimine võimalikult kergeks? peatükk PUHVER. Ebaõiglane eelis       185 peatükk VÕTA VÄHEMAKS. Too rohkem esile, eemaldades takistused 195 peatükk EDUSAMMUD. Väikeste võitude jõud 203 peatükk KULGEMINE. Geniaalne rutiin            213 peatükk KESKENDU. Mis on praegu oluline?    225 peatükk OLE. Essentsialisti elu 235   LISA. Essentsialistlik juhtimine      247 Tänusõnad             255 Essentsialism väljaspool raamatut  257 Allikad     259

Essentsialism

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).