Distsipliin võrdub vabadus

Autor: Jocko Willink

Ilmumisaeg: 20.06.2023

Kirjastus: Äripäev

Lehekülgi: 264

New York Timesi bestseller.

Kuidas saada paremaks: tugevamaks, targemaks, kiiremaks, tervemaks? Kuidas jõuda tõelise vabaduseni? On ainult üks viis, kinnitab „Distsipliin võrdub vabadus“ autor Jocko Willink: selleks on distsipliin.

Eesmärkide saavutamine, takistuste ületamine ning kehaline ja vaimne areng ei juhtu iseenesest. See on välistatud, kui lased ülejala, valid otsetee, ütleb Willink, kelle edu juured viivad USA mereväe eriüksuseni SEAL, lahti kodeerituna SEa (meri), Air (õhk) ja Land (maa), kus ta tõusis jäägitu distsipliini ning sihikindluse najal Iraagi sõja enim autasustatud erioperatsioonide üksuse komandöriks.

„Distsipliin on kõigi heade omaduste alustala. Igapäevaste soorituste tõukejõud. Alustala, mis aitab üle saada laiskusest ja letargiast ja ettekäänetest. Distsipliin nurjab lõputud ettekäänded, mis ütlevad: mitte täna, mitte praegu, mul on vaja puhata, ma teen seda homme,“ võtab Willink kokku distsipliini asendamatu rolli teel vabaduseni.

Raamatuid, mis räägivad takistuste ületamisest, sellest, kuidas olla vaimselt, füüsiliselt, emotsionaalselt nendeks valmis, on omajagu. Enamus neist jätavad aga tähelepanuta kõige olulisema komponendi: distsipliini. Willinki raamat on rõõmustav erand, käsitledes strateegiaid, millega oma nõrkusi ja hirme ületada, aga ka konkreetseid tehnikaid, mis tagavad parema füüsilise vormi ning une- ja toitumisharjumused. Sihiks vaid üks eesmärk: saavutada tõeline vabadus.

Raamatu kirjastamist toetas Admirals.

 

Vabadus on miski, mille poole püüdlevad paljud. Vabadus, olgu selleks siis finants-, liikumis- või mis iganes muu oluline vabadus, on midagi, mille nimel tuleb pingutada, olla järjekindel, vahel ka oma harjumusi muuta.

Et elu nautida, on vaja kõigepealt seada eesmärk, mõelda selgeks, mida tähendab sinu jaoks sõna „võit“, ning luua kord, mille abil selleni jõuda. Willink avab oma raamatus suurepäraselt korra hoidmise ehk distsipliini kui edasiviiva jõu olemuse.

Kõik algab sinust – võta vastutus ja alusta väikestest asjadest, mis tagavad edu.

Remo Ojaste
Combat Ready kaasasutaja

 

Juhina kuulen sageli küsimust: kuidas jõuda, vaatamata raskustele, soovitud tulemuseni? Vastus on lihtne: distsipliiniga. Õigekeelsussõnaraamat selgitab „distsipliini“ kindlaksmääratud korrana. On inimesi, kes tegutsevad, ja neid, kes mõtlevad, et peaksid seda tegema – nad jõuavad harva esimese sammuni, veelgi harvem ihaldatud eesmärgini.

Teekonda alustada pole kunagi liiga vara ega hilja. Vaja on vaid otsust ja plaani, et nüüd ja kohe tuleb astuda see esimene, sageli raske samm. Ja miks mitte alustada oma teekonda selle raamatu lugemisest, sest distsipliin toob vabaduse, toob edu.

Sergei Bogatenkov
Admirals Group AS juhatuse esimees

Hind klubis: 30.50 € Hind poes: 38.50 €

Distsipliin võrdub vabadus

ESIMENE OSA: MÕTTED             6 TEINE OSA: EESMÄRKIDE SAAVUTAMINE            143 KÜTUS: MASINA TOITMINE        190 REMONT JA HOOLDUS: VIGASTUSTE VÄLTIMINE  JA TAASTUMINE          206 LISA: TREENING                            213

Distsipliin võrdub vabadus

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).