Krüptovara

Autor: Chris Burniske, Jack Tatar

Ilmumisaeg: 20.09.2018

Kirjastus: ASÄripäev

Lehekülgi: 376

Bitcoin’i ja plokiahelatehnoloogia esilekerkimine on pakkunud investoritele tohutuid uusi investeerimisvõimalusi. Bitcoin oli esimene krüptovara, aga nüüdseks on neid enam kui 800. See raamat on kahe oma valdkonna suure asjatundja kirjutatud teejuht, mis aitab teil selles uues maailmas õiget teed leida ja õpetab investeerima neisse uutesse varadesse nii, et kindlustate oma finantstuleviku.

See raamat on kahe oma valdkonna suure asjatundja kirjutatud teejuht, mis aitab selles uues maailmas õiget teed leida ja õpetab investeerima neisse uutesse varadesse nii, et oleks võimalik kindlustada oma finantstulevik.

Chris Burniske ja Jack Tatar pakuvad toimiva raamistiku krüptovaradesse investeerimiseks ja nende hindamiseks, samuti portfelli haldamise tehnika võimalikult suure kasu teenimiseks ja riskide minimeerimiseks. Ajalooline kontekst aitab toimuvat mõista ning hoiduda vältimatute mullide ja maaniate eest. Autorid jagavad ka praktilisi juhtnööre börside, rahakottide, kapitalituru instrumentide ja ICOde tarvis ning prognoosivad, kuidas plokiahelatehnoloogia praegused portfellid segi võib paisata. Samuti leiab raamatust selge ja loogilise krüptovarade liigituse.
Raamat pakub nutikaid investeerimisstrateegiaid, aga peale selle aitab ka mõista, kuidas krüptorahad tekkisid, toimivad ja arenevad.

 

CHRIS BURNISKE on New Yorgis tegutseva krüptovarale spetsialiseerunud firma Placeholder Ventures kaasasutaja. Enne Placeholderit oli ta ARK Investment Managementi uue põlvkonna internetistrateegia teerajaja, tehes sellest firmast
esimese avaliku fondi, mis investeeris bitcoin’i. Edasi keskendus ta täielikult krüptovarale, sillutades Wall Streetil teed selle uue varaklassi tunnustamise poole. Tema kommentaarid on ilmunud üleriigilistes meediakanalites ja väljaannetes, sealhulgas CNBC-s, Wall Street Journalis, New York Timesis ja Forbesis.

 

JACK TATAR on ingelinvestor ja krüptovara kogukonna idufirmade nõustaja ning kirjutab ja kõneleb sel teemal sageli. Tal on finantsteenuste vallas üle kahekümne aasta jagu kogemusi ja ta on üks esimesi rahandusala inimesi, kes on saanud
Digital Currency Councili sertifikaadi. Ta on ühe varaseima bitcoin’i-raamatu „What’s the Deal with Bitcoins?“ kaasautor.

Vaata näidislehekülgi ›

Hind klubis: 30.50 € Hind poes: 38.50 €

Krüptovara

Sisukord Autorite märkus 11 Eessõna 13 Tänusõnad 17 Sissejuhatus 21 I osa MIS 1. peatükk . Bitcoin ja 2008. aasta finantskriis 31 2. peatükk. Bitcoini ja plokiahela tehnoloogia alused 41 3. peatükk. „Plokiahel, mitte Bitcoin?“ 53 4. peatükk. Krüptovara taksonoomia 65 5. peatükk. Krüptotoorained ja krüptožetoonid 89 II osa MIKS 6. peatükk. Alternatiivne vara ja portfellihalduse tähtsus 109 7. peatükk. 21. sajandi kõige veenvam alternatiivvara 123 8. peatükk. Krüptovara määratlemine uue varaklassina 151 9. peatükk. Krüptovara turukäitumise areng 167 10. peatükk. Massiline spekulatsioon ja arvamus, et „seekord on kõik teisiti“ 185 11. peatükk. „See on ju ainult üks püramiidskeem!“ 203 III osa KUIDAS 219 12. peatükk. Krüptovara fundamentaalanalüüsi ja hindamise raamistik 221 13. peatükk. Krüptovaravõrkude majanduslik tervis ja tehniline analüüs 237 14. peatükk. Investeerimine otse krüptovarasse: kaeve, börsid ja rahakotid 267 15. peatükk. „Kus on Bitcoini ETF?“ 289 16. peatükk. ICO-de metsik maailm 307 17. peatükk. Olemasolevate portfellide ettevalmistamine plokiahela revolutsiooniks 323 18. peatükk. Investeerimise tulevik on käes 341 Chrisi ja Jacki eelistatud krüptoallikad 349 Märkused 353

Krüptovara

Teilo Tõnn London
krüptoraha investor ja kaevandaja (veebikeskkonna kryptorahad.ee looja)

„Krüptovara“ sobib neile Eesti lugejatele, kes on mõelnud krüpto­rahadesse investeerimisele või soovivad seda valdkonda paremini tundma õppida. Autoritel on keeruline krüptovarade maailm õnnestunud muuta mõistetavaks ka neile, kes pole IT-spetsialistid ja soovivad saada parema ettekujutuse maailma rahanduse arengutrendidest. See on põhjalik krüptovarade ökosüsteemi teejuht.

Kõik raamatud

Kodukord

1. Äripäeva raamatuklubis ilmub iga kuu (v.a juulis) 1–2 klubiraamatut juhtimise, psühholoogia, müügi, turunduse vms teemal.

2. Kord kuus saadame klubi liikmetele uusi raamatuid tutvustava uudiskirja.

3. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatud kuni 20% poehinnast odavamalt, peale selle teeme muid sooduspakkumisi.

4. Raamatud saadame Omniva pakiautomaati tasuta. Kui tellite raamatud kulleriga, on tasu 5,40 eurot.

5. Klubiraamatute eest saab tasuda e-arve püsimaksekorraldusega või arve alusel.

6. Kui soovite kuu klubiraamatutest loobuda, teatage sellest hiljemalt 20. kuupäevaks (juunis ja detsembris 15. kuupäevaks). Loobumiskuupäeva tuletame meelde ka SMS-i teel. Teatamata jätmist peame raamatute tellimiseks.

7. Raamatutest loobumisest saate teatada:
a) klubi kodulehel raamatuklubi.aripaev.ee,
b) telefonil 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17),
c) aadressil [email protected].

8. Klubi liige saab jooksva kuu klubiraamatuid osta ka e-raamatuna, klubihinnaga e-raamatu ostmiseks saadame kuu uudiskirjas lingi ja unikaalse sooduskoodi. E-raamatu ostmine ei tühista paberraamatute tellimust.

9. Kui ostate aasta jooksul vähemalt 6 raamatut, saate lisaks kingituseks valida ühe varem ilmunud klubiraamatu.

10. Raamatuklubist lahkumiseks kirjutage [email protected] või helistage 667 0400 (tööpäeviti kell 9‒17).